Dlouhodobí hodleři nyní drží 78 % všech BTC v oběhu – nejvíce v historii

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

On-chain data ukazují, že dlouhodobí držitelé bitcoinu nyní mají pod svou kontrolou 78 % celkové nabídky BTC v oběhu. Jde o vůbec nejvyšší hodnotu, jakou kdy tato metrika zaznamenala.

Dlouhodobí hodleři drží 78 % celkové nabídky BTC

Jak na Twitteru upozornil jeden z analytiků, rozdíl mezi dlouhodobými a krátkodobými držiteli je právě nyní největší v historii. Dlouhodobí držitelé (Long-Term Holders – LTH) a krátkodobí držitelé (Short-Term holders – STH) jsou dvě hlavní skupiny držitelů, na které lze celý trh s bitcoiny rozdělit.

Pro upřesnění dodávám, že mezi STH patří všichni investoři, kteří své mince nakoupili během posledních šesti měsíců. Logicky pak mezi LTH patří ti, kteří své BTC získali dříve.

Statisticky platí, že čím déle investoři drží své mince, tím menší je pravděpodobnost, že je kdykoli prodají. Dlouhodobí držitelé mají obecně tendenci držet své mince v klidu po delší dobu. Z tohoto důvodu jsou LTH často označováni také jako „diamantové ruce“ trhu s bitcoiny.

Aktuálně je velmi relevantním ukazatelem „procento mladé vs. staré nabídky“. To měří, jaký podíl z celkové nabídky BTC v oběhu je v současné době v držení STH („mladá“ nabídka) a jaký v držení LTH („stará“ nabídka).

Níž je přiložen graf ze zmiňovaného tweetu, který ukazuje vývoj této metriky BTC v celé historii této kryptoměny:

Jak z grafu vyplývá, procento celkové nabídky Bitcoinu držené LTH již několik let pouze stoupá. To nám naznačuje, že mezi investory na trhu dochází k rostoucímu posunu směrem k HODLingu.

Jeden z nedávných krátkých poklesů byl zaznamenán po krachu krypto burzy FTX. Je tak dobře vidět, že tento krach dokázal otřást i těmi nejsilnějšími rukama na trhu. Netrvalo to však dlouho. Držitelé se opět vzpamatovali a nabídka pod jejich kontrolou začala opět stoupat vzhůru.

Po této poslední akumulaci dosáhl podíl jimi držené nabídky hodnoty 78 %. Zbylých 22 % nabídky pak tvoří krátkodobí držitelé.

Závěr

Z grafu je patrné, že tato divergence mezi oběma skupinami je v současné době na největší úrovni v historii. To znamená, že prodejní tlak by měl být nyní nejmenší v historii, neboť LTH se pravděpodobně jen tak prodávat nechystají. To samozřejmě může být pro cenu BTC z dlouhodobého hlediska velmi býčí ukazatel.

V době psaní tohoto článku se Bitcoin obchoduje za 23 648 dolarů a mnozí analytici očekávají, že dosažení ceny 25 000 USD za minci je jen otázkou času.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
tbk

Hodleři??? A hned několikrát..
Opravte si to

Petr 2

Existuje ještě jedno podobne, Hejl . To je člověk má se za investora, ale neví která bije a ještě se dělá chytrý jak všemu rozumí.

Reklama: