Decentralizované digitální certifikáty na vzestupu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 se zavřely školy a výuka probíhá online pomocí videohovorů. Sociální distancování se stává normou. Koronavirus se stává katalyzátorem také pro práci z domu a video webináře zažívají masivní nárůst. Decentralizované digitální certifikáty jsou na vzestupu.

Online výuka z pohodlí domova

Školy po celém světě kvůli pandemii koronaviru přešly z klasické výuky na digitální prostřednictvím online videochatů, zasílání úkolů přes emailové adresy a interaktivních aplikací. Japonská univerzita dokonce provedla promoce prostřednictvím robotů.

Mnoho učitelů a studentů zjistilo, že vzdělávání může pokračovat i mimo tradiční třídu. Online kurzy jsou za poslední dva měsíce na velkém vzestupu a počet zájemců nejen o kryptoměnové trhají rekordy. Přichází tak nápady i blockchainových certifikátech pro veškeré kvalifikace.

Decentralizovaný digitální certifikát

Certifikát by využíval výhod technologie, čímž by se stal digitální, decentralizovaný, snadno ověřitelný a bezpečný. Veškeré kurzy a kvalifikace po celém světě by byly zaznamenány na jedné decentralizované neměnné knize.

Ačkoliv je myšlenka na decentralizaci certifikačních kurzů a kvalifikací starší, koronavirus může tento nápad posunout výrazně kupředu. John Domingue, patřící mezi největší zastánce decentralizovaného školství, prohlásil myšlenku za naprosto revoluční:

„Mysleli jsme si, že by mohla existovat shoda mezi touto technologií a některými našimi názory na celoživotní učení a akreditaci. Blockchain by umožnil získat vzdělání několika milionům lidí po celém světě bez nutnosti navštěvovat dané instituce.“

Domingue je zapojen do řady projektů, souvisejících s technologií blockchain. Spolu s kolegy ze společnosti IBM pracují na iniciativách letních kurzů, workshopů a akreditaci magisterských předmětů.

Závěr

Již minulý rok jsme vás informovali o univerzitách, které zařazují kryptoměny a technologie do své výuky. Školství, založené na technologii blockchain, tak může pomoci dosáhnout vzdělání lidem ze zemí třetího světa. Vše zcela bezpečně, decentralizovaně a transparentně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img