DC: Joker 2019. Film válcuje kina rekordními návštěvami i tržbami

7

Joker 2019 je velice kontroverzní film, aspoň co se týká fanoušků. Zároveň jde o celkově nejlepší premiérový výsledek filmové adaptace komiksu vydavatelství DC Comics z hlediska návštěvnosti i tržeb.

Joaquin Phoenix si zahrál postavu psychicky nemocného komika natolik dobře, že ohromil nejen fanoušky, ale i laické publikum po celém světě. Někteří ale říkají, že film Joker je díky své psychologické povaze rychle tikající bombou. Volají přitom po zákazu, hlavně v USA. Tak, jako se to stalo po filmu Temný rytíř, se objevil problém s tím, že film může vyburcovat podobně nemocné a trpící lidi k násilí.

Krátký obsah (pozor spoiler)

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. V jeden den se potuluje ve svém obleku klauna po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí, která vyústí do hrozivých rozměrů. Opuštěný Fleck začne stále více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonického zločince, jehož již brzy bude svět znát pod jménem Joker.


Zdroj: https://m.media-amazon.com

Na Slovensku jde o nejlepší letošní otvírací víkend snímku studia Warner Bros. Po premiérovém víkendu skončil na vrcholu žebříčku návštevnosti, když ho vidělo 48 001 diváků a jeho tržby dosáhly 305 947 EUR. Zároveň jde o celkově nejlepší premiérový výsledek filmové adaptace komiksu vydavatelství DC Comics z hlediska návštěvnosti i tržeb. V domácím USA dílo režiséra Todda Phillipse překonalo zajímavý rekord – s tržbami 93,5 milionu USD se jeho první víkend v kinech stal nejúspěšnějším říjnovým otevíracím víkendem všech dob. Celosvětově má ​​na svém kontě více než 235 milionů USD. Informace přinesl Continental film v tiskové zprávě. 

Zakažte tento film!

Jeden rozhořčený fanoušek napsal:

„Z tohohle filmu jsem odešel. ZAKAŽTE TENTO FILM!! Je to psychologický útok na naší mysl. Miloval jsem Jokera, dokud se to všechno nepo***lo… Sakra lidi…“

Další z návštěvníků filmu Joker 2019 napsal:

„Doslova jsem teď odešel z promítání Jokera. Bylo to příliš hrůzostrašné na to, abych se mohl koukat na glorifikaci násilí a mentálních problémů.“

Joaquin Phoenix v hlavní roli Jokera vyvolal vlnu nadšení filmových fanoušků, ale i pobouření u části veřejnosti. Mnozí filmu vyčítají jeho zobrazení motivace k násilným činům a v USA dokonce kvůli němu posílily během prvních dnů promítání policejní hlídky v blízkosti kin. Chtějí zabránit opakování tragické události před několika lety, když během komiksového filmu Temný rytíř povstal rozpoutal ozbrojený muž v kinosále peklo s 12 oběťmi. Informoval o tom fontech.startitup.sk

Budoucnost od DC, na co se těšit?

Zdroj: moviestillsdb.com

Harley Quinn

Do našich kin přijde brzy snímek Ptáci noci (a fantastický přerod jedné Harley Quinn), anglicky Birds of prey. Ta už podle jména jednoznačně poukazuje na Jokerovu komiksovou partnerku, mimořádně půvabnou a sexy ženskou „záporáčku“ Harley Quinn. Opět ji ztvární oceňovaná herečka Margot Robbie na kterou jsme po boku Jokera již zvyklí.

Závěr

Co říkáte na film Joker? Viděli jste ho už nebo plánujete zajít? A chcete si občas na Kryptomagazinu přečíst i takovéto články o zajímavostech a trendech, které nesouvisí přímo s kryptoměnami? Napište nám své názory do komentů pod článkem.

Co číst dále?

Top hráč Blizzardu byl vyloučen z turnaje za výrok „Svoboda Hong Kongu“

7
Komentujte

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
toznebudhlupyStanislav H.HmmDejvusDenisa Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Wtf?? Nějak nechápu souvislost kryptomagazínu s recenzemi na film. Jan K si zřejmě plete rubriku, tohle patří na CSFD, ne do info o kryptoměnách. Jak vidím, může si tu psát co chce, že ?

Denisa
Editor

Dobré ráno. Jak jsme psali v článku, je to oddechový text, který sem sice tématicky nepatří, nicméně třeba si někteří čtenáři na chvilku rádi odskočí od grafů a zpráv k něčemu „lehčímu“. A dovoluji si upozornit, že osobní antipatie k redaktorům sem také nepatří. Pokud se Vám články od Jana K. nelíbí, nemusíte je číst. A pokud máte dojem, že byste zvládl psát lépe, můžete nám poslat zkušební článek, pokud bude opravdu tak dobrý, jak z Vašich komentářů vyplývá, rádi ho také zveřejníme. Hezký den.

Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Dobrý den paní / slečno Deniso, ač není nutné cokoli dodávat, rád Vám odpovím. Hned v prví větě se mýlíte – cituji: “ Jak jsme psali v článku, je to oddechový text“ – konec citace. Omlouvám se, ale tato informace není v textu nikde k vidění. Kde je to uvedeno prosím ? Pokud něco o“oddechovém textu“ našel, rozhodně bych nic v komentáři nepsal. Na další větu, kde uzuzujete, že si „třeba někteří čtenáři na chvilku rádi odskočí od grafů a zpráv k něčemu lehčímu – Vám rád odpovím takto: Na tento kryptomagazím se s přáteli a kolegy se díváme pouze… Číst vice »

Dejvus
Host
Dejvus

Hustej romaán. Souhlas se standou. Ctu tady o coinech a najednou nejaka recenze na film, to tu bejt proste nema.Az na konci sem zjistil ze je to o nicem.A jesli chcete abysme tu davali prispevky nemuzete chtit nutit lidi psat jenom pozitiva. Kor o Janu k. to fakt ne.

Hmm
Host
Hmm

Milí Stando, na to mohu reagovat pouze slovy: je to marný, je to marný, je to marný…
Sám jsem stejného názoru a na nesmyslnost uvádění zde podobných článků mimo téma „krypto“ jsem toho napsal již mnoho a vždy to mělo podobný kladný ohlas jako ten tvuj koment. Takže to sice bude názor většiny, ale jak jsem již psal, je to marný, je to marný, je to marný.
A to se zde nedávno uvádělo jak se Kryptomagazín hodlá inovovat a vylepšit. Bohužel ale cesta k pelmelu různých zpráv ze všech možných oborů, stylem iDnes, není to co by zdejší čtenáři vyhledávali.

Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Snad to až tak marné nebude. Řadu let jsem měl obdobný web a vím, že nás formovali čtenáři. Vycházeli jsme z jejich zpětné vazby, přestože jsme se o ničem nezmínili že to od nich tak bereme, nebo ne. Díky kritice jsme zjistili, co se číst dá a co už ne. Horší je, když nemá redaktor od čtenářů reakci žádnou, to pak neví, jestli píše dobře, nebo ne a dělá chyby, které se dozví až později ze soc. sítí a těch „špatně propsaných měsíců“ už nejde vrátit zpět. U kryptomagazínu vím, že se to „tvrdé jádro“ kolem Samuela fakt snaží (Nebo… Číst vice »

toznebudhlupy
Host
toznebudhlupy

asi to je mimo misu…asi to sem nepatri…ale stando bacha at ti z toho vzruseni nerupne cevka v pale, budes pak za sebou tahat nohu..
proc vubec mrhas casem na komentare kdyz potrebujes cerpat infa o kryptu a ne o filmech…