Data ukazují, že Warren Buffett se ohledně bitcoinu mýlil

4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Legendární investor Warren Buffett dříve nazval bitcoin “jedem na krysy” a prohlásil, že investice do bitcoinu je podobná investici do nicoty. Nejnovější údaje ukazují, že jeho nevraživost vůči největší kryptoměně stála jeho investiční portfolio zhruba 320 000 % potenciálního zisku.

Warren Buffett se ohledně bitcoinového portfolia mýlil

Warren Buffett, legendární americký investor a miliardář, se v minulosti několikrát vyjádřil na adresu kryptoměn, jako je bitcoin, velmi kriticky. Dokonce nazval bitcoin “jedem na krysy”, investicí do nicoty či hazardním tokenem. Nicméně, nedávná data ukazují, že Buffettova kritika může být neopodstatněná, pokud jde o začlenění bitcoinu do investičních portfolií.

Tržní analytik Alpha Zeta však ve svém nedávném příspěvku na Twitter zveřejnil data, která ukazují, že se Warren Buffett ohledně zařazení bitcoinu do investičního portfolia silně mýlil.

I když Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway nevstoupila do bitcoinové horečky, mnoho dalších investorů a firem to udělalo a dosáhli výrazného úspěchu. Nedávno zveřejněná data ukazují, že největší kryptoměna světa má velmi nízkou korelaci s akciemi investičních firem, což znamená, že může pomoci snížit ztráty způsobené poklesem cen akcií na trhu. Proto se zdá, že začlenění malého podílu bitcoinu do portfolia, které obsahuje i akcie, může být rozumnou strategií pro vyrovnání potenciálních negativních výnosů.

Zdroj: Alpha Zeta

Navíc, výkonnost BTC od jeho spuštění v lednu 2009 je fenomenální. Dosáhl přesahující 320 000 %, což překonalo výkonnost portfolia společnosti Berkshire Hathaway. Tyto výsledky ukazují, že ignorování bitcoinu může být ztrátou pro investory, kteří by mohli jinak dosáhnout významných výnosů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 352 USD dle KMC.

Závěr

Co si o výrocích Warrena Buffetta myslíte vy? Má být bitcoin či jiné kryptoměny součástí investičního portfolia? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celé twitterové vlákno naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Radek
Hodnocení článku :
     

Má naprostou pravdu. Jed na idioty je to.

Karel
Hodnocení článku :
     

Doufám že si tenhle článek přečte.

David

Já bych začlenil BTC do portfolia ve větší, než malé míře. Je poměrně malá pravděpodobnost, že by se v čase nezhodnotil.

Ondra

Ono počítat zisk od r. 2009 je trochu unfair, to o něm nevěděl nikdo, natož investoři. Takových podobných “startupů” mezitím milion zkrachovalo. Zkusit to počítat od onoho Buffetova výroku by bylo více vypovídající. Hodnota BTC je podložena především vírou lidí stejně jako Fiat měny – ano, je ho omezený počet, takže potenciál pro růst, nicméně pokud velcí hráči řeknou dost, velmi pravděpodobně bude k ničemu, státy jeho užití zakáží a bude vymalováno. Bez tohoto rizika by byl jistě vhodným doplňkem do portfolia na důchod i třeba v množství 10-20%, takto to vidím do 5%.

Jan

A co třeba není podloženo vírou? Dle mého názoru je víra základ všeho – obrazy, mince, známky, akcie, pozemky, domy atd. Všechno může jít nahoru a také klesnout na nulu. To BTC je na tom ještě relativně dobře.

Robert
Hodnocení článku :
     

Clanek docela mimo. Reálně bitcoin padá, horečka je ta tam a je otázka, jestli někoho ještě v budoucnu zaujme. Energie stojí víc a víc

Vitr

WB je mrtvej.

Libor

Keď niekto nechápe rozdiel medzi investovaním do kapitáloveho nástroja finančného trhu / majetkové cenné papiere – akcie a úrokové cenné papiere – dlhopisy / a “investovaním” do stávkových peňažných hier / krypto na čele s BTC /, tak by sa vôbec nemal vyjadrovať ku investíciám Warrena Buffeta. Mal by sa radšej venovať analýze hrania počítačových hier.

spot_img