Dánská daňová agentura pronásleduje 2700 investorů – jak jste na tom s daněmi vy?

5
Známý propagátor kryptoměny Bitcoin Cash, Roger Ver, čelí soudnímu sporu

Dánská daňová agentura Skattestyrelsen potvrdila, že eviduje 2700 lidí, kteří ze zisku BTC nezaplatili daň z příjmů. Tak přesně toto se píše ve zveřejněné tiskové zprávě.

Podle Skattestyrelsen, dánští občané kupovali a prodávali Bitcoiny přes nejmenovanou finskou krypto směnárnu mezi roky 2015 až 2017. Nicméně v daňových přiznáních nedeklarovali žádné zisky nebo ztráty. Agentura bude nyní sledovat každou osobu a bude požadovat zaplacení všech závazků.

„V současné době identifikujeme jednotlivé občany a komunikujeme a poskytujeme informace těm, které již evidujeme. Pokud se něco neshoduje, budeme je kontaktovat a požádáme o další informace.“ – komentuje finanční ředitel Karin Bergen.

Skattestyrelsen nezmínil, které burzy se to týká, ale uvedl, že informace byly shromážděny na pokyn finských daňových úřadů.

Zmíněných 2 700 vyhledávaných osob koupilo Bitcoiny v hodnotě celkem 7,55 milionu dolarů a prodalo BTC v hodnotě 8,05 milionu dolarů.

„To je asi jen špička ledovce. Znalosti, které získáváme v oblasti dolování dat, segmentů a metod obecně, nám v této oblasti pomohou být chytřejší.“ – dodal Bergen.

Mohlo by vás zajímat: Německo chce blockchainem bojovat proti daňovým únikům

Závěr

Viděli jsme již mnoho obchodníků, kteří se smáli a tvrdili, že než jim někdo vyčíslí zisky, uplyne promlčecí lhůta, že nemusí nic danit a podobně. Jak vidíte, v Dánsku to až tak nereálné není. Pokud obchodujete pod svou osobní registrací a platby si posíláte na bankovní účet, může se klidně stát, že budete jednou nuceni vysvětlovat, proč jste z těchto zisků nezaplatili daň. Co nastoupí dále je asi jasné. Myslete na to… Nebo jste zběhlí a umíte si poradit tak, abyste měli klidný spánek?

Zdroj:
cointelegraph.com

5
Komentujte

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz MatuszyńskiLadislavJohn Richsamslav84pan.karel Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
pan.karel
Host
pan.karel

U nas v CR tohle taky nekdo sleduje nebo ne ? 😀

Samuel Slavkovský
Člen

Centrálna banka ČR zastáva pozíciu – nepomáhať, ale neškodiť! Takže za trading a platenie kryptomenami po vás nepôjdu. Prípadné zisky by ale bolo vhodné zdaniť 🙂

Ladislav
Host
Ladislav

Zdravím, o tomhle jsem dlouho přemýšlel i když jsem nikdy neměl „profit“ z krypto jelikož jsem vše prodal před rokem 2013 🙂 super pocit … Jestliže (příkladně) koupím 1BTC za 1000kč , pošlu ho na peněženku tam ho nechám a za rok z toho bude 10 000kč a já je utratím třeba na zeleném monstru 🙂 nebo někde v ČR tak nevidím důvod přiznávat daně?! (resp. jestli se nepletu tak by ten „příjem“ musel být vyšší (musím si dohledat přesné znění) a jestliže koupím 1BTC 1000kč a za rok to bude 200 000kč a pošlu si to s peněženky na… Číst vice »

John Rich
Host
John Rich

U nás vynosy z obchodování na burze sleduje min.financi, finanční úřad. Mohou si vyžádat a vyžadují od brokerů údaje o vašem obchodování. Není to žádný problém spočítat na halíř. Při vstupu do obchodování se musíte verifikovat, takže svůj účet před finačáky neschovate. Tak hodně štěstí.