CryptoQuant: Dramaticky klesly transakční poplatky u Bitcoinu

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Transakční poplatky v síti Bitcoin klesly z rekordních 80 milionů dolarů na pouhých 6 milionů dolarů, zatímco podíl příjmů těžařů z poplatků po nedávném halvingu výrazně poklesl.

Bitcoin a razantní pokles transakčních poplatků

Po nedávném halvingu Bitcoinu, který se konal dva týdny nazpět a snížil odměny těžařům na polovinu, skokově vzrostly denní příjmy těžařů díky zvýšeným transakčním poplatkům. Den po halvingu se poplatky vyšplhaly na 1,258 BTC. To odpovídá přibližně 80 milionům dolarů, a tvořily tak 75 % celkových příjmů těžařů. Nárůst byl způsoben zejména spuštěním protokolu Runes, který významně zvýšil aktivitu v síti těsně po zahájení na halvingovém bloku.

Protokol Runes, který byl spuštěn v souvislosti s halvingem, umožňuje vydávání a převod fungibilních tokenů prostřednictvím ukládání dat do OP RETURN kódů. Kódy dosáhly na halvingový den rekordního počtu 512,000 použití. To výrazně přispělo k vyššímu objemu transakcí a následně k vyšším poplatkům.

Již do 24 hodin po halvingu se však transakční poplatky vrátily na nižší úroveň a od té doby zůstávají stabilní. V současnosti tvoří poplatky 35 % celkových příjmů těžařů, přičemž celkové příjmy nyní činí přibližně 50 milionů dolarů. To je o 35 % méně než předhalvingové maximum, což ukazuje na značný pokles.

Podle analýz se transakční poplatky pohybovaly od 80 milionů dolarů 20. dubna na 6 milionů dolarů 26. dubna. Během posledního týdne se poplatky držely na průměru kolem 16 milionů dolarů, s nejnižší hodnotou zaznamenanou 26. dubna, což naznačuje možnou stabilizaci trhu.

Analytická firma CryptoQuant naznačuje, že je v současné době příliš brzy na posouzení dlouhodobých efektů halvingu na síťovou hashrate. Hashrate Bitcoinu zůstává stabilní na 617 EH/s, přičemž cena za hash dosáhla nejnižší úrovně od října, což může naznačovat další výzvy pro těžaře v blízké budoucnosti.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 639 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se přidejte také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Celou zprávu společnosti CryptoQuant naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img