CryptoArt založený na ethereu prodán za 176 000 USD

5
(1)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pixelový avatar opice s čepicí se prodal na tokenové platformě za neuvěřitelných 176 000 amerických dolarů. Zájem o umělecká díla založená na síti etherea raketově roste.

NFT umění

Uživatel gmoney zaplatil minulý týden 140 ETH za pixelového avatara opice s čepicí od tvůrce CryptoPunk (CP). Informoval o tom ve svém příspěvku na sociální síti Twitter. Cena v době nákupu činila neuvěřitelných 176 000 amerických dolarů.

Uživatel gmoney překonal rekord v nákupu uměleckého díla v eth. Gmoney ve svém vláknu na Twitteru prohlásil, že se svět bezpochyby stává digitálnější a tento trend bude pokračovat nadále v příštích desetiletích.

Gmoney dále uvádí, že NFT se rychle stávají také luxusní předměty. Umělec CryptoPunks v současné době uvádí 10 000 avatarů,  z nichž každý má své vlastní jedinečné atributy. Každý NFT sběratelský předmět má v sobě vložené identifikační informace, které jsou jedinečné.

Veškerá sběratelská díla mohou být vlastně pouze jednou osobou. Proč jsou ale avataři od CryptoPunks tak vzácní? Na tuto otázku odpověděl generální ředitel společnosti Trinity MN, Tyler Reynolds.

„Vzhledem k známému množství a různým raritám se CryptoPunk bude obchodovat kdekoli mezi 5 až 1000 ETH. Ale proč? Protože je to předmět ukazující jistou úroveň a možnost předvést se před ostatními.“

Podobně jako hodinky Rolex nebo Lamborgihini ve skutečném životě, i drahé NFT umění umožňuje lidem předvést se. S nástupem digitalizace vyvstala potřeba novým předmětům, kterými se můžeme předvádět před ostatními.

Závěr

NFT je fenomén, který bude stavět sám na sobě. Umělci si mimo jiné oblíbili NFT tržiště, jelikož zde mohou prodávat a vystavovat svá umělecká díla, která nemohou předvádět na vernisážích, výstavách ani jinde po celém světě z důvodů pandemie koronaviru.

Cena ETH se v době psaní článku pohybuje okolo 1 080 USD dle KMC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: