CoinLedger: V roce 2023 dosáhli investoři do kryptoměn průměrného zisku 887 dolarů

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávná zpráva společnosti CoinLedger uvádí, že v roce 2023 zaznamenali investoři do kryptoměn významný obrat po předchozím roce plném ztrát. Díky stabilizaci trhu a úspěchu nových produktů jako jsou Bitcoin ETF, průměrný investor dosáhl zisku 887 dolarů.

CoinLedger: Úspěšný rok 2023 pro investory do kryptoměn

Po náročném roce 2022, kdy průměrný investor vykázal ztráty přesahující 7 000 amerických dolarů, přinesl rok 2023 vítanou změnu. Nedávno zveřejněná analýza společnosti CoinLedger odhalila, že průměrný investor si v roce 2023 připsal na konto čistý zisk 887,60 dolarů​​​​​​. CoinLedger, platforma pro daňový software zaměřená na kryptoměny, poskytla tuto analýzu na základě údajů od 500 000 svých uživatelů​​.

Vzestup byl podpořen několika klíčovými faktory, včetně optimismu vyvolaného spuštěním spotových Bitcoin ETF a stabilizací trhu po kolapsu několika velkých bank v USA. David Kemmerer, generální ředitel CoinLedger, poznamenal, že výsledky za rok 2023 signalizují možný návrat síly na kryptoměnovém trhu. Zdůraznil odolnost odvětví i přes kolapsy významných hráčů v roce 2022, jako byly společnosti FTX a Terra​​​​.

Průměrné ztráty za rok 2022 / Zdroj: CoinLedger

Zatímco Ethereum bylo kryptoměnou s největším počtem realizovaných ztrát v roce 2022, rok 2023 přinesl ziskové obraty v mnoha digitálních aktivech. Data naznačují, že držitelé Bitcoinu jsou méně pravděpodobní, že své mince prodají, ve srovnání s investory do jiných kryptoměn​​​​. Rok 2023 tak představoval pro investory do kryptoměn značný obrat, kdy se trh vzpamatoval z předchozích ztrát a ukázal svou odolnost.

I přesto, že 80 % uživatelů CoinLedger pochází ze Spojených států amerických, data zahrnují také uživatele z Austrálie, Kanady a dalších zemí po celém světě.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 44 427 USD dle KMC.

Závěr

Jak hodnotíte minulý rok vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img