Coinhive končí se svou činností – je ztrátový

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Těžební krypto služba Coinhive končí se svou činností, protože se projekt údajně stal ekonomicky neudržitelným. Tým Coinhive oznámil tuto nepříjemnou zprávu na svém blogu.

Podle oznámení zastaví svou činnost dne 8. března 2019, zatímco přístupy k administraci budou dostupné až do 30. dubna 2019. Jedním z důvodů pro ukončení je 50procentní pokles hash-rate, který nastal po hard-forku Monero. 

Na vině je samozřejmě pokles celého trhu kryptoměn.

Toto, vyhlášený hardfork a aktualizace algoritmů sítě Monero 9. března nás vedly k závěru, že musíme Coinhive zastavit.

– tvrdí tým Coinhive.

Coinhive je/byla služba pro těžbu kryptoměn založená na JavaScriptu. Po instalaci služba využívá váš procesor přes prohlížeč. Ačkoli Coinhive není nějakým škodlivým kódem, stal se populární mezi hackery, kteří ho používali ke kryptojackingu. Instalovali tento kód na různé weby, aniž by o tom měli jejich provozovatele tušení, o návštěvnících nemluvě. Ti mohli poznat těžbu jen zvýšenou aktivitou procesoru.

Jak poznat, že někomu nevědomky těžíte?

Těmto webům těžíte Monero, jak poznat napadený PC

Zdroj:
zdnet.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img