Coinbase spouští bitcoinové a etherové futures pro institucionální investory

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Coinbase, jedna z největších kryptoměnových burz na světě, informovala veřejnost o plánu spustit futures kontrakty na Bitcoin a Ethereum k obchodování pro institucionální investory.

Coinbase a futures kontrakty pro institucionální investory

Jedna z nejvýznamnějších kryptoměnových burz (Coinbase), přichází s novinkou – spuštěním futures kontraktů na Bitcoin a Ethereum. Tento krok představuje záměr firmy zaměřit se více na institucionální investory. Od 5. června nabízí platforma těmto investorům možnost obchodovat s futures kontrakty na zmíněné kryptoměny.

Tyto kontrakty, pojmenované Coinbase Bitcoin (BTI) a Coinbase Ether (ETI), budou realizovány prostřednictvím derivativní burzy Coinbase. Tato burza je regulována Komisí pro obchodování s komoditními futures, což zaručuje dodržování standardů a regulací pro obchodování.

Cílem kryptoburzy je umožnit institucionálním investorům efektivní řízení svých portfolií. Z toho důvodu budou futures kontrakty na Bitcoin a Ethereum nabízeny v objemech odpovídajících jednomu bitcoinu a deseti etherům. To by mělo usnadnit investorům sledování a řízení jejich investic do těchto dvou hlavních kryptoměn.

Ve svém oficiálním prohlášení kryptoměnová burza uvádí:

Spuštěním těchto institucionálních kontraktů vyrovnávaných v amerických dolarech usilujeme o poskytnutí větší přesnosti institucionálním účastníkům při řízení expozice vůči kryptoměnám, vyjadřování směrových názorů, nebo sledování výnosů Bitcoinu a Etheru kapitálově efektivním způsobem.

Společnost Coinbase vysvětluje své rozhodnutí nabídnout futures kontrakty jako snahu o posílení institucionálních investorů, kteří tak mohou efektivněji řídit své krypto expozici a sledovat výnosy BTC a ETH.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 827 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 869 USD.

Závěr

Co si o krocích populární kryptoburzy myslíte vy? Využíváte tuto platformu? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte si přečíst také naši nejnovější recenzi na kryptoburzu Coinbase ZDE. Přidejte se také pro více informací na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img