Coinbase integruje Lightning Network

5
(4)

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong ve svém tweetu z 8. dubna uvedl, že tato kryptoburza bude do své platformy integrovat síť Lightning Network.

Coinbase integruje LN

Podle Armstronga se jeho tweety po několika měsících automaticky mažou, a proto neexistuje žádná historie jeho tweetů k danému škálovacímu řešení. Dodal, že věří, že “Lightning je skvělý” a je to “něco, co budeme integrovat“.

Lightning Network je Layer2 síť postavená na bitcoinu, která mu pomáhá řešit problémy se škálovatelností. Síť nabízí vyšší rychlost transakcí a levnější poplatky.

Moje tweety se po určitém počtu měsíců automaticky smažou, takže neexistuje žádná historie vyhledávání.

lightning je skvělý a je to něco, co budeme integrovat

– Brian Armstrong (@brian_armstrong) 8. dubna 2023

Kryptokomunita reaguje na Armstrongovo prohlášení

Na Armstrongův výrok pozitivně reagovalo několik zainteresovaných stran v kryptooboru, například zakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor. Bitcoinový holder Derek Ross zas např. uvedl: “V současné době je na trhu s bitcoiny více než deset milionů dolarů. Přidání podpory Lightningu by bylo fenomenální.

Mnozí další bitcoineři však zůstali skeptičtí a poznamenali, že může trvat věčnost, než Coinbase Lightning Network adoptuje.

Někteří mezitím radili Coinbase, aby si s integrací pospíšila, protože vzhledem k současnému regulačnímu prostředí by burza nakonec nemusela mít kromě Bitcoinu co nabídnout.

Pokud Coinbase integruje Lightning, připojí se ke konkurentům, jako jsou Kraken, Bitfinex, BitStamp a OKEx, kteří již toto Layer 2 řešení podporují.

Rostoucí adopce Lightningu

Adopce Lightning na Bitcoinu mezitím v uplynulém roce neustále rostla. Počet bitcoinů uzamčených v LN dosáhl v únoru historického maxima 5 490 BTC, což je významný nárůst vzhledem k tomu, že na začátku loňského roku měl celkem 3 350 BTC.

Nejde jen o nárůst celkové uzamčené hodnoty (TVL) Lightning sítě; vzrostl také objem transakcí. Společnost BitPay oznámila, že objem transakcí se v roce 2022 zvýšil o 18 % ve srovnání s rokem 2021. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 byl nárůst o 32 % vyšší než v roce 2021.

Vzhledem k tomu, že síť nemá svůj native token jako většina protokolů, odborníci se domnívají, že dosavadní růst byl spíš organický. Zpráva společnosti Valkyrie Investment z února 2023 např. poukazuje na přijetí sítě Lightning od jejího vzniku:

Zdroj: twitter.com

Mezitím platební platforma Strike spustila v roce 2020 mobilní platební aplikaci na Lightning Network. Od té doby se integrovala se službou Shopify a expandovala i do Afriky, Salvadoru a na Filipíny.

Novinkou v oblasti Lightningu, kterou ocení každý příznivec internetového soukromí, je nepochybně podpora služby Tor za strany lightningové kryptopeněženky Phoenix na všech mobilních zařízeních. Konkrétně od 5. dubna je Tor pro Phoenix Wallet k dispozici i na zařízeních iOS.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img