MicroStrategy splácí půjčku u Silvergate a nakupuje další bitcoiny

5
(1)

Technologická společnost MicroStrategy se vrátila opět k nákupu bitcoinu (BTC). Společnost také vydala regulační prohlášení, že splatila zbývající jistinu své půjčky od nyní zkrachovalé Silvergate Bank.

MicroStrategy nakupuje další bitcoiny

Společnost MicroStrategy v pondělí oznámila, že firma splatila svůj úvěr ve výši 205 milionů dolarů u společnosti Silvergate. Novinku zveřejnil ve svém twitterovém příspěvku bývalý generální ředitel a spoluzakladatel MicroStrategy, Michael Saylor.

Saylor zdůraznil, že MicroStrategy splatila půjčku s 22% slevou, což naznačuje, že společnost byla schopna uzavřít transakci za nižší cenu. Jak už bylo oznámeno dříve, dceřiná společnost MacroStrategy získala v březnu 2022 od banky Silvergate termínovaný úvěr ve výši 205 milionů dolarů v rámci programu Silvergate Exchange Network Leverage. Úvěr byl zajištěn určitými bitcoiny vlastněnými společností MacroStrategy a měl plánovanou splatnost 23. března 2025.

Podle podmínek úvěrové smlouvy byla společnost MacroStrategy povinna udržovat poměr úvěru k hodnotě kolaterálu nižší než 50 %. Dne 24. března 2023 společnosti MacroStrategy a Silvergate uzavřely dohodu o předčasném splacení, vzdání se práva a splacení úvěru a zajištění, čímž společnost MacroStrategy dobrovolně předčasně splatila společnosti Silvergate přibližně 161 milionů USD v plné výši.

Kromě toho firma také investovala 150 milionů dolarů do nákupu 6 455 bitcoinů za průměrnou cenu 23 238 dolarů za minci BTC. Tento nákup zvýšil celkové držení bitcoinu společnosti MicroStrategy na 138 955 BTC, které byly zakoupeny za 4,1 miliardy dolarů, s průměrnou cenou 29 817 dolarů za minci. Nejnovější akvizice bitcoinů společností MicroStrategy je zřejmě zatím první takovou transakcí v roce 2023. Podle Saylorova přesvědčení je bitcoin dlouhodobě bezpečnou a stabilní investicí, která nabízí ochranu proti inflaci.

V prohlášení MicroStrategy se rovněž uvádí, že společnost uzavřela dohodu se dvěma společnostmi – Cowen a Company and BTIG – o prodeji svých akcií v hodnotě 500 000 000 USD. Podle aktuálních údajů MicroStrategy vydala a prodala celkem 1 348 855 akcií za celkový výnos ve výši přibližně 339 milionů dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 880 USD dle KMC.

Závěr

Co si myslíte o akvizici bitcoinu společností MicroStrategy? Jaký je váš názor na Michaela Saylora? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celý dokument 8-K regulačního úřadu SEC se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img