Co znamená AI revoluce pro obyčejného investora?

4.4
(5)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Představte si, že máte k dispozici veškeré dostupné informace o všech obchodech, které kdy byly provedeny online. K tomu všechna  historická data o vývoji cen a trhů. A to vše ihned v reálném čase. Vítejte do budoucnosti obchodování.

Budoucnost obchodování s AI

A teď zase zpátky na zem. Přes všechny možnosti, které se s příchodem AI nabízejí investorům, je potřeba zachovat chladnou hlavu a nepodlehnout všem těm slibům o zářných zítřcích a rychlém zbohatnutí. Základní pravidla zůstávají totiž stále stejná a dokonce i sama AI (v tomto případě v podobě ChatGPT) vám je potvrdí 🙂

Základní pravidla pro investory

Protože opakování je matkou moudrosti, pojďme se podívat na základní pravidla pro každého investora:

(Disclaimer: Následující doporučení byla vygenerována ve spolupráci s ChatGPT)

  1. Zlaté pravidlo: Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit. Tím si zajistíte finanční stabilitu a zabráníte nadměrnému riziku.
  2. Výzkum: Než se rozhodnete investovat, důkladně prozkoumejte kryptoměny, jejich technologii a tržní trendy.
  3. Diverzifikace: Rozložte své investice mezi více kryptoměn. Tato strategie snižuje riziko.
  4. Dlouhodobý výhled: Přestože trh může být turbulentní, zachovejte si dlouhodobou perspektivu v souladu s vašimi finančními cíli a očekáváními.
  5. Zůstaňte informováni: Buďte informováni o nejnovějších zprávách a regulačních změnách, které ovlivňují oblast kryptoměn.

Jak budou umělou inteligenci využívat soukromí investoři?

Soukromí investoři se potýkají s obrovským množstvím informací: zprávami generálních partnerů, firemními dokumenty, oborovými dokumenty, zpravodajskými články a informacemi o trhu. Hromadné vytěžování těchto nestrukturovaných informací, které usnadňují velké jazykové modely (LLM), umožňuje investorům proniknout šumem a zaměřit se na nejdůležitější informace.

Jak se přizpůsobí investoři novým trendům?

Organizace, které jsou připraveny stát se lídry budoucího trhu, jsou ty, které zvládnou  výzvu integrace základních modelů s interními daty. Organizace, které uzavřou strategická partnerství s klíčovými technologickými lídry, získají významnou výhodu prvního kroku, protože budou mít přístup k nejnovějším modelům a talentům, kteří za nimi stojí. Vyplatí se sledovat tyto talenty a organizace, abyste se orientovali v nových trendech.

Jaké jsou omezení a výzvy?

Ačkoli má umělá inteligence potenciál způsobit revoluci v investicích na soukromém trhu, je důležité si uvědomit, že s jejím používáním jsou spojena určitá rizika. AI může dávat dobré výsledky, ale i zcela chybné. Kvalita výstupů AI záleží na kvalitě vstupů a v případě nekvalitních vstupů je možné, že si AI bude vymýšlet, tzv. halucinovat. Z toho vyplývá nutnost kontrolovat všechny výstupy. 

Jaké úkoly nejsou vhodné pro AI?

Existují tři široké kategorie úkolů “nevhodných pro AI”, které vyžadují, aby byl člověk přítomen při přijímání klíčových rozhodnutí, protože v těchto oblastech AI zatím člověka nenahradí. To jsou:

  1. Kritické myšlení
  2. Řešení konfliktů
  3. Široké povědomí o souvislostech

AI sice dokáže analyzovat velké množství dat a identifikovat vzorce, ale není to zázračný nástroj a může se dopustit chyb.

Závěr

A jaké jsou vaše zkušenosti s aplikací AI? Využíváte některé nástroje? A jak jste s nimi spokojeni? Podělte se v komentářích pod článkem nebo pojďte sdílet zkušenosti na našich sociálních sítích.

Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img