Člen ECB požaduje ve světě přísnější regulace

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Člen Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB), Fabio Panetta, před nedávnem hovořil na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, kde požadoval přísnější globální regulace kryptoměn. Důvodem je předejití jakémukoli druhu nestability a nejistoty na finanční úrovni. Co dalšího Panetta prohlásil?

ECB touží po přísnějších regulacích?

Člen Výkonné rady ECB Fabio Panneta před nedávnem vystoupil na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, kde hovořil o kryptoměnách a jejich regulaci. Panetta naznačil, že celý boom okolo kryptoměnového průmyslu je založen na spekulacích a příslibech rychlých a vysokých výnosů.

„Nesmíme opakovat stejné chyby tím, že čekáme, až bublina praskne, a teprve potom si uvědomíme, jak všudypřítomným se ve finančním systému kryptoriziko stalo.“

Panetta také uvedl, že kryptoměny jednoho dne mohou ovlivnit státní politiku a světovou finanční stabilitu. Největším rizikem pro národy podle regulátorů představují stablecoiny. Dodal, že třetina stablecoinů spuštěných v posledních letech nepřežila.

„Totéž platí pro stablecoiny, vzhledem k nízké ochraně spotřebitele a náchylnosti k panickému prodeji, které je charakterizují při absenci vhodné regulace a dohledu. Při adekvátní regulaci a dohledu nejsou stablecoiny ničím jiným než ujednáním o elektronických penězích. To je něco, co víme už mnoho let.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 593 USD dle KMC.

Závěr

Ve světě nadále roste adopce kryptoměn, proto evropští i ti světoví regulátoři neustále prosazují přísnější regulace kryptoměnového průmyslu. Existují i radikálnější lidé, kteří touží po úplném zákazu kryptoměn. V současné době jsou pod drobnohledem převážně stablecoiny a privacy coiny. Co si o tom myslíte vy? Podělte se o svůj názor s námi do komentářů.

Celý projev Fabia Panetty na Kolumbijské univerzitě ze dne 25. dubna si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: