Čína si zachovává silný apetit na zlato

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analýza UBS naznačuje, že navzdory nedávnému poklesu oficiálních nákupů zlata a rychlému růstu cen, je sentiment čínských investorů k zlatu stále býčí, s očekáváním nákupních příležitostí při jakémkoliv poklesu cen.

Čína nakupuje zlato

Apetit Číny pro zlato stále přetrvává, navzdory obavám z rychlého růstu cen a ztráty tradičních ekonomických korelací, což nedávno odhalila analýza společnosti UBS. Při poslední návštěvě Číny zaznamenali analytici UBS optimismus ohledně zlata, avšak i obavy z blížící se konsolidační fáze.

Investoři v Číně se shodují na tom, že pokles ceny zlata by měli vnímat jako nákupní příležitost. Přestože vyhlídky na střednědobé a dlouhodobé cenové trendy zlata zůstávají optimistické, očekávají krátkodobé období cenové konsolidace. To by mohlo posílit fyzickou poptávku a umožnit spekulativním zájmům resetování. Zpomalení v růstu cen může být klíčové pro čínský zlatý trh.

UBS uvádí, že očekávání růstu cen zlata mezi čínskými tržními účastníky méně výrazná ve srovnání s jinými regiony. Opatrnost je částečně důsledkem nejistoty o potenciálních sníženích úrokových sazeb Federálním rezervním systémem (Fed), přestože americká ekonomická data zůstávají silná.

Navzdory tomuto opatrnému sentimentu zůstávají čínské dovozy zlata v prvním čtvrtletí robustní, v rozporu s 10% růstem cen zlata vyjádřených v čínském jüanu. Nicméně, nákupy zlata centrálními bankami výrazně poklesly, s výrazným poklesem oficiálních nákupů zlata Čínou ve srovnání s předchozím rokem, což bylo patrné i v dubnu, naznačující možné uvolnění v celkových nákupech zlata oficiálním sektorem.

I když čínský trh se zlatem zůstává silný, objevují se známky opatrnosti a potenciální restrukturalizace v přístupu k investování do zlata.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 783 USD dle KMC. Cena zlata se pohybuje okolo 2 337 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Stránky UBS naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img