Čína dosáhla milníku 140 milionů digitálních jüanových peněženek

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Počet digitálních jüanových peněženek v Číně se v průběhu letošního roku zvýšil téměř sedmkrát a dosáhl čísla 140 milionů. Informace poskytl úředník Čínské lidové banky (PBoC). Co to pro svět znamená?

Počet digitálních peněženek

Čína se v současné době může pyšnit tím, že jako první země na světě spustila ostrý provoz své digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Nárůst o několik desítek milionů  jüanových účtů byl způsoben převážně masivní kampaní, jejichž cílem bylo popularizovat e-yuan mezi obyvateli.

Počet digitálních  jüanových peněženek tak podle čínského úředníka PBoC vzrostl na 140 milionů, z čehož 10 milionů z nich tvoří firemní účty. Transakce v digitálním e-CNY tak vzrostly z původních 5,4 miliardy USD na 9,7 miliardy amerických dolarů.

Ačkoliv počet jüanových peněženek stoupá, poukazuje se i na to, že jedna osoba může otevřít více než jeden účet, protože jediným požadavkem je poskytnutí telefonního čísla. Čínská policie také uvádí, že digitální juan lze použít při trestné činnosti.

„ Vzhledem k tomu, že platební metoda e-CNY je relativně nová, lze ji využít při trestné činnosti. Policie Xinmi zatkla 11 členů gangu poté, co zasáhla první použití digitálního juanu v zemi při operacích praní špinavých peněz.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 396 USD dle KMC.

Závěr

Čína začátkem letošního roku spustila ostrou fázi testu své digitální měny vydané centrální bankou. Jako první země na světě tak vyhrála závod CBDC. Otázkou však je, zda tyto digitální měny centrálních bank přinesou výhody občanům a nestanou se zbraní v rukou autoritářských režimů. Celou zprávu BNN Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Co si o CBDC myslíte vy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img