Cílí Solana v nadcházejícím bull runu na 600 dolarů?

4.3
(12)

Rostoucí aktivita Solany v posledních měsících ukazuje na silnou základní poptávku po tokenech SOL. Alespoň podle tvrzení nezávislého tržního analytika, který na síti X vystupuje jako Hansolar.

Cena SOL by mohla dosáhnout 600 dolarů

Jádrem Hansolarovy býčí analogie pro Solanu je její potenciál kopírovat cenový vývoj Etherea (ETH) během předchozích bull runů. Například v býčím cyklu v letech 2020-2021 cena ETH vzrostla z přibližně 85 dolarů až na 4 935 dolarů.

Zajímavé je, že růstový trend ETH se zvýšil přibližně o 1 400 % poté, co Bitcoin vytvořil nové rekordní maximum nad 20 000 USD. Situaci dobře ukazuje třídenní graf níže.

Tento fraktál by se mohl opakovat i v roce 2024, kdy bude Bitcoin pokračovat v prodlouženém býčím tažení nad své rekordní maximum z listopadu 2021. To je na úrovni cca 69 000 USD. Nicméně, jak tvrdí Hansolar, z nového historického maxima bitcoinu by tentokrát mohla podobně těžit i Solana.

Dříve se ETH rozběhl, když BTC skutečně prorazil na nové ATH. Pak se retail rozhodl nakupovat Solanu, která se teprve rozbíhala. V současné době je SOL na úrovni kolem 50 % od ATH podobně, jako se ETH pohybovalo kolem hranice 50 %, když se BTC v předchozím cyklu blížilo ke svému ATH.

To znamená, že nárůst ceny bitcoinu směrem k 150 000 USD (což je cena, kterou předpověděl vedoucí výzkumného oddělení Fundstat Tom Lee ohledně dalších vyhlídek po schválení spotových ETF), by mohl vybídnout cenu SOL, aby se zaměřila v rámci dlouhodobého růstu na cíl 600 USD.

Poženou cenu Solany vzhůru i fundamenty?

Z fundamentálního hlediska se společnosti Solana v poslední době daří. Celková hodnota uzamčené hodnoty (TVL) v celém jejím ekosystému činí 20,51 milionu SOL. Jedná se o nejvyšší úroveň od ledna 2023.

Teoreticky můžeme říci, že společně s tím, jak je více aktiv uzamčeno v platformách DeFi, může klesat cirkulující nabídka těchto tokenů. To by mělo vést k potenciálnímu zvýšení poptávky v poměru k nabídce. Efekt nedostatku pak může přispět k růstu ceny uzamčených tokenů.

V 1. čtvrtletí 2024 povzbudil aktivitu na blockchainu Solana také airdrop nativního tokenu Jupiter DEX, JUP. Objemy NFT pak dosáhly vrcholu blízko 5 miliard dolarů, což ještě více podtrhuje silnou základní poptávku po tokenech SOL.

Technická analýza tokenu Solana

Vzhledem k vytvoření býčího pokračovacího vzorce na denním grafu vyhlíží Solana jako svůj primární růstový cíl v krátkodobém horizontu 200 dolarů.

Pattern, nazývaný bull pennant, vzniká, když se cena po silném pohybu vzhůru konsoliduje uvnitř symetrické trojúhelníkové struktury.

K 28. únoru cena SOL testovala horní trendovou linii pennantu. Pokud dojde k proražení, mohla by cena během března vzrůst směrem k 200 USD, tedy přibližně o 75 % oproti současné cenové úrovni.

Naopak propad pod spodní trendovou linii pennantu hrozí úplným zneplatněním býčího nastavení. Pokud k tomu dojde, může cena SOL klesnout zhruba o tolik, kolik činil předchozí růstový pohyb. To je zhruba někam k 60,75 USD, což je přibližně o 45 % méně, než jsou současné cenové úrovně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img