Český projekt ReFork bojuje proti jednorázovým plastům

6
refork

ReFork přichází na trh s řešením globálního problému s jednorázovými plasty. Jeho unikátní biologicky rozložitelný materiál tak reaguje na blížící se restrikci Evropské Unie (zákaz jednorázových plastů od roku 2021).

Materiál Refork se vyrábí z obnovitelných zdrojů a jeho základem je speciální dřevní směs z odpadního dřeva. Refork se soustředí na masovou výrobu svého materiálu s aplikací pro obalový průmysl a gastronomii. Spuštění testovacího provozu výrobků ReFork v bistrech a řetězcích rychlého občerstvení v České republice je naplánováno na léto 2019.

Tokenizací částí svých oběhových aktiv ReFork následuje společnosti jako je Tesla, Facebook či Whatsapp. Vytvoření vlastní kryptoměny spojuje svět reálného businessu a kryptoměn.

Utility token nazývaný “EFK” je pevně zanesen do franchisového modelu expanze. Tokeny budou sloužit partnerům k nákupu materiálu Refork a konečným uživatelům k nákupu koncového produktu.

Dříve jsme o Reforku napsali: Zbavme se plastů jednou provždy! – Český utility token s reálným produktem

Projekt získal podporu investičního fondu, který zajišťuje strategický rozvoj projektu.

ReFork byl vybrán odbornou porotou z 270 projektů do národního finále prestižní soutěže E.ON Globe Awards v kategorii produkt.

V současné době probíhá regionální předprodej v České a Slovenské republice, kterého se můžete zúčastnit zde. Také nás můžete kontaktovat na emailu [email protected], kde vás provedeme procesem předprodeje.

Odkazy na projekt:

Facebook: https://www.facebook.com/refork.official/
Instagram: https://instagram.com/refork_official/
Stránka: https://refork.org
Medium: https://medium.com/refork
One pager: https://rebrand.ly/onepagerefork
WhitePaper: https://rebrand.ly/whitepaperrefork

Disclaimer: Tento článek je sponzorován společností Refork, před případnou investicí si udělejte vlastní research, rozhodnutí je pouze na vás.

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Adam Chutnýpan.karelHalamka1TomášDavid Zátopek Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hmm
Host
Hmm

HAHA, tyhle „unikátní rozložitelný materiály“ už tady máme. Nedávno vyšla najevo skutečnost, že rozložitelné plasty jsou mnohem větší zátěž pro ekologii než klasický plast. Zjistilo se, že „rozložitelný plast“ se nerozloží a po několika letech je na tom stejně jako klasický. Jen s tím rozdílem, že „ekologický rozložitelný plast“ nelze dále recyklovat narozdíl od klasická PET lahve. Takže tyhle podvody nemá smysl podporovat. Jediná věc jak zamezit plýtvání (potravin, atd.) a používání jednorázových plastů je jejich drastické zdražení. Před pár desítkou let by si nikdo doma nedovolil vyhodit ztvrdlej chleba, prošlou uzeninu anebo nedejbože jednou použitou plastovou vidličku. Byli rádi… Číst vice »

David Zátopek
Host
David Zátopek

Dobrý den, ne že bych nepodporoval projekty, které chtějí něco změnit. Nicméně je to částečně tak jak napsal HMM, ale s podstatnými rozdíly. Biodegradabilní materiály se rozkládají na mikročástice, pokud je to plast tak mikroplasty, takže z jedné tašky po lese bude lítat 20 malých kousků a z nich 500 ještě menších atd. To je jen první problém. Dále je celkem velký problém ta kukuřice a brambory, protože řešit plasty z jídla, když lidé hladoví je nehumánní a takto tedy ne. Tohle řeší iniciativa plastů z rostlin 2.0 kde se použijou rostliny, které nejsou k jídlu. Ale širší použití je… Číst vice »

Tomáš
Host
Tomáš

Když je něco z biomasy, tak se to rozkládá na biomasu – takže na dvě části H2O a CO2. Je to z odpadu při zpracování brambor a kukuřice, tím asi nikoho nenakrmíte. A nevím proč by se kukuřice měla rozkládat na mikroplast, co to je za nesmysl?

Halamka1
Host
Halamka1

Nechápu, kde jste vzali „rozližitelné plasty“. Tohle jsou rozložitelné materiály, které nemají s plastem nic společného, pokud to chapu spravne. Zajimava myslenka, za me top. Goood luck, panove

pan.karel
Host
pan.karel

Tak hlavně že jsou kůl a použije se na to další kriploměna.

Adam Chutný
Host
Adam Chutný

Nevím kde čerpáte informace, ale je dost značný rozdíl mezi recyklací a cirkulární ekonomikou. Recyklace dlouhodobě fungovat nebude ani nemůže, jelikož čtečky na všech třídičích jsou z infračerveného světla a neumí například rosdělovat černě nebo hodně tmavě barvené plasty od ostatních. Tudíž se do recyklačního koloběhu dostávají škodlivé plasty, jež nejdou recyklovat. A 500 let na rozložení jedné PETky je vážně hodně. Naproti tomu produkty pánů z ReFork jsou čistě jen z přírodních biopolymerů – dřevo a škrob, a ke všemu druhotných vznikajících jako odpad, tudíž nezatěžují přírodu na vstupních surovinách ba naopak pomáhají ekologicky likvidovat přebytky těchto. Spalovny produkují… Číst vice »