Ceny zlata klesají kvůli nižšímu letošnímu počtu snižování sazeb

4.3
(3)

Ceny zlata ve čtvrtek klesly a zůstaly blízko nedávných minim, protože Fed snížil výhled pro snižování úrokových sazeb v letošním roce, což pro žlutý kov představuje velkou překážku.

Ztráty zlata přišly i přesto, že dolar v nočních obchodních hodinách klesl kvůli mírnějšímu údaji o indexu spotřebitelských cen. Ve čtvrtek se však dolar ustálil, protože trhy vstřebaly jestřábí výhled Fedu. Spotové zlato kleslo o 0,7 % na 2 309,69 USD za unci, zatímco futures na zlato s expirací v srpnu se propadly o 1,2 % na 2 325,60 USD za unci.

Zlato a drahé kovy zasaženy výhledem Fedu

Ceny kovů ve čtvrtek oslabily. Předseda Fedu Jerome Powell uvedl, že centrální banka očekává letos snížení úrokových sazeb pouze jednou. Někteří politici se dokonce nechali slyšet, že vzhledem k váznoucí inflaci vyzývají k tomu, aby se sazby nesnižovaly vůbec. Fed rovněž zvýšil svou prognózu inflace pro letošní rok.

Perspektiva vysokých sazeb po delší dobu je pro zlato a další drahé kovy nepříznivá vzhledem k tomu, že zvyšuje příležitostné náklady investování do nevýnosových aktiv. Tato představa držela v uplynulém roce jakékoli rekordní ceny zlata zkrátka.

Zlato zasáhly také známky toho, že některé významné centrální banky, zejména Čínská lidová banka, přestaly v květnu nakupovat zlato. Přesto však analytici ze společnosti Citi v nedávné zprávě uvedli, že zlato by se v příštích 12 měsících mohlo vyšplhat až na 3 000 USD za unci. Ostatní drahé kovy ve čtvrtek rovněž klesly. Futures na platinu klesly o 1,3 % na 951,55 USD za unci, zatímco futures na stříbro se propadly o 3,3 % na 29,262 USD za unci.

Měď oslabuje kvůli pochmurnému ekonomickému výhledu

Průmyslové kovy ve čtvrtek rovněž zaznamenaly ztráty. Ceny mědi klesly, protože vyhlídky na vysoké dlouhodobé sazby byly nízké. Nedávné ekonomické údaje ukázaly smíšené oživení čínské ekonomiky a rostoucí obavy z dalších stimulačních opatření v Číně zatížily sentiment vůči mědi. Tříměsíční futures na měď na Londýnské burze kovů klesly o 1,1 % na 9 837,50 USD za tunu. Dále potom měsíční futures na měď klesly o 0,5 % na 4,5095 USD za libru.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img