Cenový růst zlata ještě zdaleka neskončil

4.7
(3)

Po divokém týdnu nebyly páteční cenové výkyvy na trhu se zlatem a stříbrem nikterak překvapivé. Jak dlouho si však drahý kov dokáže udržet tuto nebývalou rally na neprobádaném území?

Ceny zlata zažily během konce minulého týdne výkyv o 98 dolarů; tržní volatilita zaostávala pouze za prosincovým růstem, který krátce posunul ceny nad 2 150 dolarů za unci. Cenová akce je však trochu jiná, protože nikdo nevolá po výrazné korekci. Po prosincové rally mnozí analytici očekávali, že ceny otestují podporu kolem 1 950 USD za unci. Mnoho investorů tak propáslo počáteční březnový průlom, protože čekali na větší propad.

Každé dobře diverzifikované portfolio by mělo obsahovat zlato a v současné době bychom doporučili agresivní nadváhu. To bude fungovat jako zajištění proti geopolitickým a fiskálním rizikům, nabídne bezpečný přístav pro případ zhroucení akciového trhu a poskytne pozitivní expozici vůči nadcházejícímu cyklu uvolňování a období oslabování dolaru. Nebojte se do toho jít na současných úrovních.

David Rosenberg, ekonom

Páteční cenová akce se díky tomuto očekávání stala ještě zajímavější. Analytici poznamenali, že investoři, kteří promeškali březnovou rally, budou pravděpodobně nakupovat při poklesu. Mnoho investorů však nedokáže určit, na jaké ceně by byli ochotni přikupovat. Zlato se obchoduje v rekordním pásmu, takže je zde mnoho support levelů, které je třeba sledovat.

Vyplatí se nyní nakupovat?

Podle některých analytiků je prvotní podpora na úrovni 2 350 USD za unci, což je přibližně počáteční úroveň Fibonacciho retracementu. Další support by se podle analytiků měl nacházet kolem 2 285 USD za unci. Někteří z nich rovněž poznamenali, že trh nemá žádnou pevnou podporu až do úrovně 2 150 USD, kterou zlato dosáhlo během prosincové rally. Z toho všeho vyplývá, že investory by mohlo čekat hrbolaté období konsolidace.

Zároveň by se snaha o časování trhu mohla ukázat jako marná, protože na trhu panuje jasný konsenzus, že nynější růst ještě zdaleka neskončil. Navzdory pátečnímu výprodeji zlato uzavřelo týden na rekordní ceně 2 343 dolarů za unci.

Síla cenných kovů přichází v době, kdy inflace zůstává vytrvale vysoká, což by teoreticky mohlo donutit Federální rezervní systém, aby udržel svou agresivní měnovou politiku déle, než se očekávalo.

World Gold Council nedávno poznamenal, že centrální banky v únoru pokračovaly v nákupu zlata, i když tempo se zpomalilo. Na trhu nadále dominuje Čína, neboť její centrální banka zvýšila své zlaté rezervy již sedmnáctý měsíc v řadě.

Obchodujte CFD na zlato na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img