Cenová úroveň 66 900 USD drží pevně, což zpochybňuje myšlenku hluboké korekce

5
(6)

Navzdory probíhajícím spekulacím o další možné “hluboké korekci” bitcoinu, někteří kryptoměnoví analytici s touto možností nepočítají.

Pochybnosti o “hluboké korekci” v budoucnu

Cena Bitcoinu upevnila svou pozici mírně nad klíčovou úrovní podpory 65 000 USD. Mnozí obchodníci s kryptoměnami jsou přesvědčeni že její formace drží pevně. Někteří dokonce pochybují o spekulacích o hluboké korekci v blízké budoucnosti.

Bitcoin drží cenu tak silně, že si nemyslím, že dojde k hluboké korekci.

řekl 18. května známý pseudonymní obchodník s kryptoměnami Yoddha svým 49 000 sledujícím na sociální síti X. Ostře sledovaný účet Rekt Capital upozornil, že k výrazné korekční události již došlo. Cena BTC z 66 421 USD (24.dubna) klesla o 15 procent a 2. května se Bitcoin obchodoval za 56 792 dolarů. K tomu Rekt Capital uvedl:

Měli jsme hlubokou korekci, měli jsme dlouhou korekci, a když máte kombinaci obou, dno je vždy velmi blízko.

O pouhé čtyři dny později, 6. května, se však cena Bitcoinu odrazila nad kritickou úroveň podpory na úrovni 65 146 USD. Toto někteří obchodníci považují za běžný trend během býčích období.

Normální korekce při býčích jízdách Bitcoinu jsou obvykle jako nukleární výbuch. Jsou prudké a rychlé s rychlým odrazem zpět.

vysvětlil komentátor kryptoměnového dění Starbust ve svém příspěvku z 18. května.

Kryptoobchodník Mags pak poukázal na často zmiňovaný obrázek trhu Wall Street Cheat Sheet’s “Psychology of a Market Cycle”. Zdůraznil, že Bitcoin “vstupuje do fáze víry” – tedy cyklu, kdy investoři začínají být více přesvědčeni o tržních ziscích.

Halving za námi, co dál?

Analytici a pozorovatelé bedlivě sledují cenu Bitcoinu kvůli možným dalším korekcím. Zejména po proběhlém halvingu 20. dubna. Čerpají přitom z předchozích událostí půlení, které vnímají jako precedent.

Po půlení Bitcoinu v květnu 2020 jeho cena prudce vzrostla. Do května 2021 se dostala z 9 383 USD až na 58 958 USD. Již o měsíc později však zažila 40% korekci a v červnu se tak propadla na 35 484 USD.

Někteří analytici se domnívají, že nemá smysl pečlivě zkoumat graf ceny Bitcoinu, dokud neprolomí hranici 70 000 USD a nepřiblíží se opět svému historickému maximu. Zakladatel Quantum Economics, Mati Greenspan, vysvětlil, že vzrušující jsou průrazy, takže dokud nedojde k průrazu, bude analýza grafů dost zbytečná.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img