Cenová predikce Solany aneb přijde nové ATH?

5
(6)

Token Solany (SOL) za posledních 24 hodin posílil o skromných 0,43 % na 158 USD, což znamená 21% růst za posledních týden. Z doby před 30 dny tak vidíme pokles o cca 10 procent. Pokud však porovnáme aktuální cenu s cenou před rokem, jsme svědky impozantního 600% růstu.

Všechny výše uvedené ceny jsou platné v době vzniku článku. Mimochodem aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

To nám ukazuje, jak silný SOL v posledních měsících byl. Vzhledem k tomu, že jeho střednědobé a dlouhodobé momentum vypadá i nadále slibně, mohl by v blízké budoucnosti snadno dosáhnout několika dalších rally.

Když SOL překoná zónu 150 USD, přijde nové historické maximum?

Graf SOL se nyní rozhodně nachází v dobrém bodě a technické ukazatele nadále signalizují pokračující růst. Poté, co se dnes ráno propadl, index relativní síly RSI (fialový) právě překonal hranici 50 a zdá se, že je připraven k dalšímu vzestupu k úrovni 70 bodů (viz níže přiložený graf).

Něco podobného platí i pro 30denní průměr (oranžová čára), který před pár dny vystoupal nad 200denní (modrý). Navíc má stále prostor k dalšímu růstu. Další býčí znamení přichází z úrovní rezistence (červená čára) a supportu (zelená čára) SOL, které nejen rostou, ale také se k sobě přibližují na vyšší úrovni.

To by mohlo naznačovat, že velký cenový skok není příliš daleko. Navíc objem obchodů se Solanou aktuálně dosahuje zdravých 3,2 miliardy dolarů.

Halving BTC a jeho vliv na kryptotrh

Existují však i náznaky, že SOL velryby mohou být stále v prodejním režimu. To jinými slovy znamená, že cena Solany by se mohla ještě jednou nebo dvakrát propadnout, než se dočkáme oživení.

To, že Solana i širší trh kryptoměn jsou nyní poněkud rozkolísané, není až takovým překvapením. Zejména vzhledem k tomu, že minulý týden došlo u Bitcoinu k halvingu, což vyvolalo tlak na těžaře.

Nacházíme se také uprostřed neklidného období, pokud jde o makroekonomiku. Nejnovější zprávy navíc naznačují, že Federální rezervní systém možná odloží tolik očekávané snížení sazeb.

Přesto takové snížení dříve či později přijde. A pokud se podíváme do historie (a chceme ji věřit), tak halving postupně zvyšuje poptávku po BTC. To pomůže také ceně Solany vrátit se na cestu růstu. Z hlediska fundamentu a marketingu zůstává mince jednou z nejsilnějších.

Celková uzamčená hodnota aktiv na blockchainu Solany totiž v současné době činí 4 miliardy dolarů. Od listopadu vzrostla o více než 800 %. Jedním z hlavních důvodů růstu byla rostoucí poptávka po meme mincích a NFT vydaných na Solaně. Takové trendy budou tlačit cenu mince výše a do posledního čtvrtletí roku by mohla dosáhnout 300 dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img