Cena zlata není schopna udržet zisky nad 2 400 USD, čeká nás konsolidace

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zlato i stříbro zůstávají v silných vzestupných trendech, nicméně investoři by se měli tento týden připravit na konsolidaci cen. Zdá se totiž, že jejich nedávná dynamika dosáhla vrcholu, alespoň podle některých analytiků.

Zlato i stříbro zaznamenaly v pátek obnovenou volatilitu, protože drahé kovy nemohly na začátku dne udržet své významné zisky. V jednu chvíli cena zlata vzrostla o více než 4 % a dosáhla vrcholu na 2 448 USD za unci. Žlutý kov však ukončil týden blízko místa, kde začal. Červnové futures na zlato se naposledy obchodovaly za 2 355 USD za unci, což je o 0,4 % více než minulý pátek.

Stříbro si mezitím dokázalo udržet svůj nadprůměrný výkon vůči zlatu, ikdyž v pátek odpoledne dosáhlo podobných zisků. Stříbro vyvrcholilo v pátek ráno na 29,9 USD za unci, což je vnitrodenní tříleté maximum. Týden však rovněž skončil na supportu nad 28 dolary za unci. Květnové futures na stříbro se naposledy obchodovaly za 28,1 USD za unci, což je o 2 % více než minulý týden.

Přestože zlato nemohlo udržet svou pozici nad 2 400 dolary za unci, analytici poznamenávají, že zůstává relativně silné, protože se připravuje na další rekordní týdenní. Nový rekord přichází, i když trhy začínají očekávat potenciální snížení sazeb poté, co březnová inflace překonala očekávání.

Podle nástroje CME Fed Watch trhy vidí pouze 27% šanci na snížení sazeb v červnu, což je pokles z 50% minulý týden a 68% před měsícem. Analytici však poznamenávají, že i když by Federální rezervní systém mohl oddálit začátek svého cyklu uvolňování, není pravděpodobné, že by znovu zvyšoval úrokové sazby, což znamená, že reálné úrokové sazby mohou stále klesat, což je pozitivní prostředí pro zlato.

Rally trvá příliž dlouho

Zatímco zlato zůstává dobře podporováno, někteří analytici uvedli, že rally se příliš prodlužuje.

Myslím, že dynamika je stále silná, ale zároveň není správné být chamtivý a vzhledem k hvězdné rally, kterou jsme u zlata viděli, si myslíme, že je moudré zúčtovat nějaký zisk.

Řekl Naeem Aslam, Chief Investment Officer ve společnosti Zaye Capital Markets.

Philip Newman, ředitel a zakládající partner společnosti Metals Focus, také řekl, že by pro investory mohlo být dobré si odnést nějaký svůj zisk. Uvedl, že trh se zlatem si zaslouží nějakou konsolidaci po tomto nebývalém běhu v rekordních oblastech.

Neočekáváme výrazný propad, ale myslíme si, že krátkodobá korekce na těchto úrovních dává smysl.

Ole Hansen, vedoucí strategie komodit v Saxo Bank, řekl, že i když je momentum cen extrémní, dívá se skrze nedávnou volatilitu a soustředí se na širší trendy, které řídí ceny. Poznamenal, že zlato zůstává dobře podpořeno částečně kvůli rostoucím obavám z inflace a narůstající nejistotě ohledně zdraví světové ekonomiky.

Růst zlata vůči dalším měnám

Zatímco se většina lidí zaměřuje na hodnotu zlata vyjádřenou v amerických dolarech, zlato ve skutečnosti dosáhlo vysokého zisku, i když se porovnává s ostatními hlavními světovými měnami. Hansen poukázal na to, že zlato je o 20 % vyšší vůči euru, 22 % vůči australskému dolaru a 26 % vůči japonskému jenu a švýcarskému franku.

Christopher Vecchio, šéf futures strategií a forexu na Tastylive.com, řekl, že i když má rád zlato a stříbro, na současných úrovních nebude nakupovat. Dodal, že čeká na dipy.

Fed nám říká, že jejich dalším krokem bude snížení, i když vidíme solidní ekonomický růst a tvrdohlavou inflaci. To požene reálné výnosy výše, a to je pozitivní prostředí pro zlato a stříbro.

Ekonomická data

Ačkoli se očekává, že sentiment na trhu bude řídit cenové akce na trzích drahých kovů, některá ekonomická data by mohla přispět k nedávné volatilitě.

Mezi klíčová data, která je třeba sledovat příští týden, patří regionální údaje o výrobě, březnová čísla maloobchodních tržeb a údaje o bydlení. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell bude příští týden také hovořit v diskusi s guvernérem centrální banky Kanady Tiffem Macklemem.

Mezinárodní měnový fond (MMF) také bude příští týden pořádat své každoroční jarní zasedání ve Washingtonu, DC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img