Cena MATIC se může po nové aktualizaci zvýšit

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Síť Polygon zmínila ve svém nedávném tweetu velmi očekávanou aktualizaci EIP-1559, která bude spuštěna na hlavní síti. Podle Polygonscan byl upgrade londýnského hardforku spuštěn přibližně v bloku 23850000, tedy dnes ve 3:00 UTC.

Podle kryptoanalytika Larka Davise je cena MATIC i přes velké zprávy docela klidná.

V době zveřejnění se MATIC obchodoval na hodnotě 2,16 USD, nyní jeho hodnota klesla až na 2,097 a zatím neindikuje zastavení. To může být částečně způsobeno pokračujícím poklesem trhu, který zasáhl většinu kryptoměn. Cena bitcoinu klesla pod 42 000 $, a tím většina altcoinových tokenů také ztratila svou hodnotu.

Jak je uvedeno v příspěvku na blogu, Polygon zavádí stejný mechanismus pro placení poplatků s upgradem EIP-1559, který ničí tokeny MATIC. Odstraňuje také aukční přístup první ceny, který spočívá v určování síťových poplatků, což zlepšuje odhady nákladů, ale nesnižuje náklady za transakce.

EIP-1559 eliminuje aukci první ceny jako primární mechanismus pro výpočet poplatků. Místo toho pro transakce, které mají být zahrnuty do dalšího bloku, existuje zřetelný základní poplatek a prioritní poplatek pro urychlení zpracování. Poté se spálí základní náklady, které se liší v závislosti na přetížení sítě.

Vypalování probíhá ve dvou fázích, počínaje sítí Polygon a končící na síti Ethereum.

Cena MATIC se může zvýšit

Navzdory poklesu ceny MATIC vidíme několik technických a fundamentálních faktorů za růstem cen ve střednědobém horizontu.

Denní graf MATIC/USD, Zdroj: TradingView

Technicky vzato analytici předpokládají, že se na denním cenovém grafu MATIC vytvoří býčí vzor poháru a rukojeti v pokračování jeho vzestupného trendu. Za posledních 24 hodin MATIC zaznamenal nárůst aktivity velryb, protože se podle WhaleStats řadí mezi nejvíce obchodované tokeny mezi 1000 nejlepšími ETH peněženkami.

Na druhou stranu, protože MATIC má pevnou zásobu 10 miliard tokenů, jakékoli snížení počtu dostupných tokenů by mohlo mít deflační efekt, a tím ovlivnit cenu.

Závěr

Matic v posledních 24 hodinách ztratil cca 10 %, stejně jako zbytek trhu. Nicméně pokud s podíváme na graf ze střednědobého horizontu, token se nachází ve vzorném rostoucím trendu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img