Cena etherea strmě stoupá po zvěsti o možném schválení spotových ETF. Jak jsou na tom trhy s ETH opcemi?

5
(1)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Cena etherea (ETH) dnes vzrostla o více než 19 % na dvouměsíční maximum ve výši 3 700 USD. K tomuto neočekávanému vývoji došlo poté, co Eric Balchunas, senior analytik společnosti Bloomberg, zvýšil pravděpodobnost schválení spotových ethereum ETF z 25 % na 75 %.

Balchunas poznamenal, že Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) pravděpodobně čelí politickému tlaku, protože jejich předchozí postoj poukazoval na malý zájem o diskuse se žadateli o tyto ETF.

*Novinkový článek obsahuje reklamu inzerenta

Balchunas dále zmínil, že SEC údajně požaduje, aby burzy jako NYSE a Nasdaq aktualizovaly své žádosti, i když od regulátora nebylo oficiálně nic potvrzeno. Nate Geraci, spoluzakladatel ETF Institute a prezident ETF Store, však uvedl, že konečné rozhodnutí ohledně požadavku na registraci jednotlivých fondů (S-1) je stále nevyřešeno.

Podle Geraciho by SEC mohla schválit změny pravidel burzy (19b-4s) odděleně od registrace fondu (S-1), k čemuž by mohlo dojít až po termínu pro rozhodnutí o žádosti společnosti VanEck o spotové ethereum ETF 23. května. To poskytne SEC další čas na přezkoumání a schválení těchto dokumentů s ohledem na složitosti a rizika spojená s kryptoměnami fungujícími na bázi Proof-of-Stake (PoS).

Analýza dopadu na blížící se expiraci ETH opcí v hodnotě 3 miliard USD

Očekávané rozhodnutí o spotových ethereum ETF výrazně zvýšilo open interest v týdenních a měsíčních ETH opcích s expirací 24. a 31. května. Na Deribitu, přední derivátové burze, je zaznamenán otevřený zájem v ETH opcích pro 24. května ve výši 867 milionů USD, zatímco pro 31. května dosahuje působivých 3,22 miliardy USD. Pro srovnání, měsíční open interest v ETH opcích na CME činí pouze 259 milionů USD, zatímco na OKX je to 229 milionů USD.

Poměr call-to-put na Deribitu výrazně favorizuje call (kupní) opce, což naznačuje, že obchodníci byli aktivnější v jejich nákupu než v případě put (prodejních) opcí.

Pokud cena etherea zůstane nad 3 600 USD 24. května, pouze 440 tisíc USD z put opcí se bude týkat expirace. To znamená, že právo prodat ETH za 3 400 nebo 3 500 USD se stává irelevantním, pokud se obchoduje nad těmito úrovněmi.

Mezitím držitelé call opcí až do 3 600 USD uplatní své právo, což povede k podstatnému open interest ve výši 397 milionů USD ve prospěch call opcí, pokud ETH zůstane nad 3 600 USD v době týdenní expirace.

Sázky jsou ještě vyšší co se týče měsíčních ETH opcí s expirací 31. května, protože 97 % put opcí je oceněno na 3 600 USD nebo méně, což je činí bezcennými, pokud cena etherea překročí tuto hranici.

Býčí strategie výrazně profitovaly z růstu ETH nad 3 600 USD

Ačkoli konečný výsledek bude pravděpodobně daleko od potenciálního open interest ve výši 3,22 miliardy USD, výrazně bude favorizovat call opce. Například, pokud cena ETH dosáhne 4 550 USD 31. května, čistý open interest bude ve prospěch call opcí ve výši 1,92 miliardy USD. I při 4 050 USD zůstává rozdíl ve prospěch call opcí 1,44 miliardy USD.

Je důležité zmínit, že obchodník může prodat put opci, čímž získá pozitivní expozici vůči ETH, jakmile překročí určitou cenu. Stejně tak prodejce call opce profituje, když cena ETH klesá, přičemž složitější strategie mohou být implementovány pomocí různých dat expirace. Bohužel, odhad tohoto efektu není jednoduchý.

Nakonec nečekaný 18% nárůst ceny etherea obchodníky s opcemi překvapil, což vytvořilo podmínky pro značný prospěch pro býčí strategie. Tyto zisky budou pravděpodobně reinvestovány za účelem udržení pozitivní dynamiky, což je příznivé pro cenu ETH po expiraci.

Objevte svět kryptoměn a okamžitě vydělávejte peníze s 99Bitcoins

99Bitcoins je přední krypto vzdělávací platforma, která funguje od roku 2014 a připravila statisíce uživatelů na cestu kryptosvětem díky široké škále téměř 80 výukových kurzů o bitcoinech, DeFi, blockchainu, NFT a obchodování s kryptoměnami. Nyní chcete být ještě lepší.

S inovativním mechanismem „Learn-to-Earn“ bude  do výukové platformy integrována funkce gamifikace, která připomíná P2E hru. Uživatelé budou moci absolvovat výukové kurzy, odpovídat na kvízy a získávat odměny v tokenech 99BTC v závislosti na jejich pokroku. Tento koncept investoři evidentně oceňují, soudě dle úspěchu předprodeje.

99BTC je nativní token výukové platformy 99Bitcoins a nabídne několik případů použití nad rámec mechanismu odměn. Držitelé tokenů se budou moci zúčastnit prémiových vzdělávacích kurzů nebo se připojit k VIP komunitě, kde se denně probírají čerstvé obchodní signály. Platforma také nabízí možnost stakingu s aktuálním ročním procentním výnosem 1 141 %.

Zpočátku bude token 99BTC vydán jako token ERC20 na blockchainu Ethereum, později bude přemostěn do bitcoinového blockchainu jako token BRC20. 99Bitcoins má komunitu více než 700 000 sledujících na sociálních sítích, není tedy divu, že je o token 99BTC takový zájem.

Tým také pořádá vzrušují airdrop tokenů 99BTC v hodnotě 99 999 USD, který bude proveden po ukončení předprodeje. Zainteresovaní investoři mohou aktuálně získat tokeny na oficiálním webu projektu za 0,00105 USD, přičemž k dalšímu zvýšení ceny dojde do několika hodin. K dnešnímu dni projekt získal již téměř 1,5 milionů USD.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img