Cena etherea proti bitcoinu se dále propadá

4.5
(2)

Cena ETH v páru s BTC stagnuje, jelikož očekávání investorů ohledně spotového ETF na Ethereum se stále zmenšují.

Poslední měsíc graf padá

Ethereum se za posledních 30 dní propadl o 13,5 %, čímž zaostal za bitcoinem a dalšími kryptoměnami. Bitcoin za poslední měsíc klesl o 4 %, zatímco ostatní, např. Binance coin a Solana, za stejnou dobu posílily o 15,5 %, resp. 16 %. Poměr ETH/BTC začal klesat 8. března a 7. dubna dosáhl svého letošního minima 0,047 USD.

Důvodů, proč Etherem za poslední měsíc zaostává je hned několik. Nové historické maximum Bitcoinu, investice do spotových ETF ve výši více než 10 miliard dolarů a prudký nárůst objemu obchodů s Ordinals. K tomu blížící se halving, který historicky předcházel bullrunům na kryptoměnovém trhu.

Snižující se aktivita na řetězci

Prozkoumání aktivity sítě může také poskytnout pohled na to, proč se etheru za poslední měsíc tolik nedaří. Decentralizované aplikace (DApps) tvoří jádro tohoto blockchainu a klesající využívání z hlediska uživatelů a objemů naznačuje menší poptávku po ethereu. Údaje agregátoru dat Web3 DappRadar ukazují, že u nejlepších DApps došlo za posledních 30 dní k průměrnému poklesu počtu aktivních adres o 6,42 %. Rovněž zaznamenaly pokles objemu transakcí o 26,51%.

Další údaje od společnosti Coinglass odhalují pokles aktivity sítě. Denní počet aktivních adres klesl z 622 963 adres 20. března na 499 448 adres 10. dubna.

Spotové ETF v květnu přijít nemusí

Kromě oslabujících on-chain metrik přispívá k medvědímu momentu také klesající pravděpodobnost, že by v květnu bylo schváleno spotové ETF pro Ethereum. Jan van Eck, generální ředitel společnosti VanEck, je jedním, kdo vyjádřil svůj skepticismus ohledně schválení americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) v květnu.

V rozhovoru pro televizi CNBC z 9. dubna van Eck uvedl, že se domnívá, že žádost jeho multimiliardové investiční společnosti bude pravděpodobně zamítnuta. VanEck a ARK Invest byly mezi prvními společnostmi, které žádost podaly. Obě společnosti čekají na konečné rozhodnutí SEC, které je naplánováno na 23. května, resp. 24. května. Více o tématu najdete v našem starším článku.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img