Cena bitcoinu vzrostla na 70 000 dolarů, ale poté byly zisky rychle smazány. Fed sníží úrokové sazby až v prosinci

4.4
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Na ceně bitcoinu jsme včera mohli sledovat vskutku bohatý vývoj. Prvně došlo k agresivnímu cenovému růstu na 70 000 dolarů, což vzbuzovalo naději, že přichází ona chvíle, která nás dovede k průlomu ze stranového pásma. Nicméně bitcoin na těchto cenách setrval jen několik hodin. Posléze se stáhl tam, kde cenový růst začal. Tím pádem byly kurzové zisky během krátké doby smazány. Co se stalo? To si nyní rozebereme.

Záznam ze živého komentáře na rozhodnutí Fed a ekonomickou projekci

Zveřejněná inflace ceně bitcoinu pomohla, Fed jí však poslal k zemi

Ve středu 12. června jsme měli hned dvě důležité události. Odpoledne našeho času přišlo čtení inflace (CPI) za květen. Data ukázala, že celková a jádrová inflace klesla více, než byl konsenzus trhu, což stačilo jako záminka pro kurzový růst. Celková inflace klesla z 3,4 % na 3,3 %. Jádrová inflace klesla z 3,6 % na 3,4 %. Jako argument pro nákup zveřejněná čísla stačila.

Večer ovšem došlo ke zveřejnění měnově-politického rozhodnutí, kde centrální bankéři přinesli jednak své stanovisko, ekonomickou projekci a tiskovku s předsedou Jeromem Powellem.

Zevrubně jsem většinu klíčových informací rozebral na sociálních sítích, takže jenom stručně. Za nejdůležitější považují výhled pro úrokové sazby, ze kterého vyplývá, že letos dojde maximálně k 1,5 snížení, respektive k 1 snížení. Jedná se o zásadní informaci, protože svůj výhled ponížili z 3 snížení pro celý tento rok. Pro detailnější info si rozklikněte můj tweet.

Poznámka
Naplňují se má původní slova ohledně nesmyslného očekávání trhu. Trh si původně maloval až 7 snížení pro aktuální rok, což bylo extrémně optimistické. Navíc Fed už od začátku počítal se 3 sníženími a vzhledem k datům za první dva kvartály, se i to zdálo jako málo pravděpodobné.
Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Cena bitcoinu klesá pod 67 000 dolarů

Cena bitcoinu se včera dostala nad high volume node volume profile, ale pouze na krátkou dobu. Jak jsem zmiňoval v úvodu, na 70 000 dolarech se cena zase stáhla dolů. To znamená, že high volume node prostě zafungovalo jako rezistence. Konečným výsledkem je druhá vskutku negativní svíce v řadě.

Býci se mohou utěšovat, že se cena pořád nachází nad point of control volume profile, což je cca 67 000 dolarů, ale dovolil bych si tvrdit, že půjdeme spíše níže. Čemuž nasvědčuje i týdenní graf.

Zas na druhou stranu, dokud drží aktuální support, šance na odraz tu je. Ačkoliv bych si na to osobně příliš nevsadil. Když bych měl technickou situaci shrnout, krátkodobě je to víceméně medvědí a možná nás proto čeká pokles k 60 000 dolarů.

Poznámka
Když zapojíte trochu představivost, uvidíte v grafu pattern v podobě převráceného head & shoulders. Jde o býčí grafický útvar, ale jak občas říkám, já na tyhle „složitější“ patterny moc nejsem. Jelikož je to hodně subjektivní. Ačkoliv uznávám, že pokles do blízkosti 60 000 dolarů by zkonstruoval potenciální pravé rameno patternu.

Závěrem: Trhy pod tíhou vysokých sazeb dalšího půl roku

Středeční zasedání Fed bylo zásadní v tom, že máme potvrzení pro vysoké úrokové sazby do konce letošního roku. To znamená, že finanční trhy a reálná ekonomika zůstane pod tíhou restrikcí minimálně dalších 6 měsíců.

Musím zdůraznit, že čím déle zůstávají sazby v aktuální výši, tím vyšší je pravděpodobnost, že se někde něco zlomí. Tolik rozebíraná černá labuť, která vše klidně na několik let zásadně změní.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img