Cena bitcoinu se silně drží nad úrovní 66 000 USD, což vyvolává pochybnosti o hluboké korekci

3.3
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Navzdory pokračujícím spekulacím o další možné hluboké korekci bitcoinu se někteří analytici kryptoměn neshodují na její pravděpodobnosti.

Cena bitcoinu upevnila svou pozici mírně nad klíčovou úrovní podpory 65 000 USD. Obchodníci s kryptoměnami se domnívají, že se její formace drží pevně. Někteří dokonce pochybují o spekulacích o hluboké korekci v blízké budoucnosti.

„Bitcoin drží cenu tak silně, že si nemyslím, že dojde k výraznější korekci,” sdělil 18. května investor Yoddha svým 49 000 sledujícím na X.

Mezitím pseudonymní kryptoměnový investor Rekt Capital upozornil, že k výrazné korekční události již došlo. Cena bitcoinu klesla o 15 % z 66 421 USD 24. dubna na 56 792 USD 2. května.

„Měli jsme hlubokou korekci, měli jsme dlouhou korekci, a když máte kombinaci obou, dno je vždy velmi blízko,” prohlásil Rekt v nedávném příspěvku na X.

Fáze bitcoinu na nynějším trhu

O pouhé čtyři dny později, 6. května, se však cena bitcoinu odrazila nad kritickou hladinu podpory na úrovni 65 146 USD. Trend někteří investoři považují za běžný během býčího období.

„Normální korekce při býčích runech bitcoinu jsou obvykle prudké a s rychlým odrazem zpět, vysvětlil Starbust ve svém příspěvku ze dne 18. května.

Investor Mags poukázal na typický sentiment trhu, tzv. Wall Street Cheat Sheet’s Psychology of a Market Cycle. Zdůraznil, že bitcoin vstupuje do fáze víry cyklu, kdy investoři začínají být více přesvědčeni o tržních ziscích.

Zdroj: x.com

Analytici a komentátoři trhu pozorně sledují cenu bitcoinu, zda se neobjeví známky další korekce. Zejména od 20. dubna, kdy proběhl halving, a jako precedens využívají události, které se staly v minulosti.

Po půlení Bitcoinu v květnu 2020 jeho cena prudce vzrostla z 9 383 USD na 58 958 USD do května 2021. Již o měsíc později však zažila 40% korekci a v červnu klesla na 35 484 USD.

Někteří analytici se domnívají, že nemá smysl pečlivě zkoumat graf ceny bitcoinu, dokud neprolomí hranici 70 000 USD a nepřiblíží se opět svému historickému maximu.

Zakladatel Quantum Economics Mati Greenspan 17. května vysvětlil, že vzrušující jsou průrazy, takže dokud nedojde k průrazu, bude analýza grafů dost zbytečná.

„Zapomeňte na všechny krátkodobé cenové akce, dodal pseudonymní kryptoobchodník PlanC.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img