Cena bitcoinu může klesnout až na 62 000 dolarů, za 48 hodin klesla o 8 %

4.8
(6)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bitcoinu se nedaří využít historicky nejlepšího měsíčního závěru ve svůj prospěch. Support ceny BTC se blíží ke 60 000 USD a nabývá na významu.

Bitcoin 2. dubna prolomil podporu na 68 000 dolarů. Cenový pokles až na úroveň 65 000 dolarů vyvolalo otevření Wall Streetu.

Bitcoinoví tradeři sledují úrovně supportu

Údaje společností Cointelegraph Markets Pro a TradingView zaznamenaly problematický začátek druhého čtvrtletí, kdy ztráty ceny BTC přesáhly 8 %.

Zdálo se, že návrat institucionálních přílivů nedokázal vyvolat další růst ceny. A to navzdory absenci odlivů z fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Populární obchodník Daan Crypto Trades v komentáři k situaci naznačil, že faktorem může být období velikonočních svátků.

„Grayscale neprodal nic kromě několika $ETH a dalších coinů, což nebyly žádné pozoruhodné částky,” napsal na X. Dále ke svému komentáři připojil data od kryptoměnové zpravodajské společnosti Arkham.

Pravděpodobně to souvisí s tím, že trhy jsou o Velikonocích zavřené. Od zítřka očekáváme opět obvyklé přílivy a odlivy.

– Daan Crypto Trades, zdroj: x.com

Daan Crypto Trades dodal, že celkově se zdá, že odliv GBTC „zpomaluje.“ V poslední obchodní den prvního čtvrtletí činil odliv 104 milionů dolarů, což je podstatně méně než rekordních 642 milionů dolarů z 18. března.

Daan Crypto Trades zminil, že je možný cenový propad až na úroveň pod 200-periodický klouzavý průměr na čtyřhodinových časových rámcích, která se aktuálně nachází na úrovni 67 330 USD. Tato předpověď však byla pohybem ceny bitcoinu vyvrácena, jelikož cenový propad pokračoval až na hranici 65 000 dolarů.

Takzvaní „Smart money“ se snaží koupit dip na 62 000 USD

Material Indicators je obchodní zdroj, zkoumající likviditu burzovních objednávek na největší světové obchodní platformě Binance. Ten představil budoucí vývoj ceny BTC v období mezi dneškem a nadcházejícím halvingem.

V sérii příspěvků na platformě X firma spolu se spoluzakladatelem Keithem Alanem označila zvyšující se likviditu nabídek dále směrem k 60 000 dolarům. „Navzdory tomu, že cena BTC dělá již sedmé po sobě jdoucí zelené měsíční uzavření, nelze takto pokračovat do nekonečna, vyjádřil se Alan.

Alan pokračoval, že Bitcoin může představovat problém pro institucionální nákupčí díky ceně, která se pohybuje v relativně neprobádaném území.

Nicméně poznamenal, že jakmile dojde k půlení, víra v nová historická maxima bude opět pevně na pořadu dne.

To mimo jiné dokládá, že ani institucionální hráči si nejsou jisti, kde cena přistane. Proto s radostí vstupují do pozic z tohoto pásma, protože jsou přesvědčeni, že po halvingu dojde k sérii nových ATH.

– Keith Alan, zdroj: cointelegraph.com

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img