Bitcoinový býk Lee věří, že Bitcoin dokáže ještě před koncem letošního roku zdvojnásobit své dosavadní maximum.
V rozhovoru pro CNBC přišel Tom Lee, řídící partner a vedoucí výzkumu ve společnosti Fundstrat Global Advisors, se svou nejnovější býčí předpovědí ceny BTC. Bitcoin je dle jeho slov na nejlepší cestě dosáhnout v roce 2024 hodnoty 150 000 dolarů.
Lee zopakoval cílovou cenu BTC 150 000 USD
Tento týden není o optimistické cenové cíle u bitcoinu nouze. Někteří pozorovatelé se však zaměřují na dlouhodobý horizont. Lee patří mezi ně a prozradil, že Fundstrat vidí „basic case“ šestimístné ceny BTC v roce 2024.
Bitcoin je podle nás stále na začátku vzestupného cyklu. Myšlenka, že by se mohl dostat na 150 000 dolarů v tomto roce, je stále v rámci našeho základního scénáře.
Taková cena by byla zhruba dvojnásobkem současných historických maxim. Těch Bitcoin dosáhl v březnu letošního roku. Následně cena začátkem května klesla až na 56 000 USD.
Lee své úvahy vysvětlil poukazem na makroekonomické změny přicházející ze Spojených států.
Jazyk Federálního rezervního systému ohledně snižování úrokových sazeb (klíčové otázky sledované obchodníky s rizikovými aktivy) je „mírnější, než kde se trh nachází.“ To je podle něj jeden z hlavních důvodů, proč se trhy zotavují.
Lee je v kryptoměnových kruzích známý svými předpověďmi ceny BTC. Nutno ovšem dodat, že ne všechny se naplnily. Z dlouhodobého hlediska pak říká, že být LONG na BTC se vyplatilo.
Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i zde na KMC. V době psaní článku se cena Bitcoinu pohybuje na 66 987 USD a cena Etherea na 3 682 dolarech.
Riziková aktiva čelí nejistému načasování
Nejnovější odhady nástroje FedWatch společnosti CME Group mezitím ukazují, že trhy považují za nejpravděpodobnější možnost snížení sazeb pouze na zářijovém zasedání Fedu. Nikoli tedy dříve.
Poslední zápis z květnového zasedání Federálního výboru pro volný trh neboli FOMC navíc zdůraznil myšlenku, že žádný směr politiky není vyloučen. Přímo se v něm uvádí:
Účastníci diskutovali o možnosti zachování současné restriktivní politiky po delší dobu. To by se mohlo stát, pokud by inflace neprojevila známky udržitelného pohybu směrem k 2 procentům. Dále byla zvažována alternativa: snížení politické restrikce v případě neočekávaného oslabení podmínek na pracovním trhu. […] Různí účastníci se zmínili o ochotě dále zpřísnit politiku, pokud by se rizika pro inflaci projevila tak, že by takové opatření bylo vhodné.