CBDC zlepší výběr daní, říká argentinský centrální bankéř

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Juan Agustín D’Attellis Noguera, ředitel Banco Central de la República Argentina, centrální banky země, veřejně podpořil ministra hospodářství Sergia Massu v jeho propagaci digitální měny centrální banky (CBDC) jako léku pro národní hospodářství. 

Ve svém komentáři v místní televizi Noguera vyjádřil své přesvědčení, že „digitální peso“ by mohlo pomoci stabilizovat argentinskou ekonomiku již v roce 2024. Klíčovým rysem CBDC je podle úředníka jeho sledovatelnost, která by vládě pomohla vybírat daně. :

Tím, že máte sledovatelnost operací s digitální měnou, ikdyž není známo, kdo je dělá, ale existují důkazy, že byly provedeny, rozšiřujete daňový základ. To vám umožní získat více, aniž byste museli zvyšovat daně, dokonce je můžeme snižovat.

CBDC vyřeší měnový problém národa

CBDC také pomůže vyřešit měnový problém národa, protože nestabilní místní měna, argentinské peso, podle Noguery často konkuruje americkému dolaru i jako platební metoda.

Noguera hovořil o digitálním pesu velmi jasně a ujistil, že CBDC bude zaváděno postupně, koexistovat s hotovostí, přičemž v konečné fázi projektu dojde k úplnému nahrazení papírové fiat měny.

Závěr

Massa, který je také prezidentským kandidátem, se 2. října zavázal zahájit proces vytvoření CBDC, pokud bude zvolen, aby „vyřešil“ dlouhotrvající inflační krizi v Argentině. Podle předvolebních průzkumů Massa mírně zaostává za Javierem Milei, který bitcoinům fandí a je kandidátem proti centrální bance, také chce přijmout americký dolar jako argentinskou měnu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img