Zastánci Cardana i nadále počítají s růstem ceny ADA na 3 dolary

5
(9)

Aktuálně Cardano (ADA) zažívá delší období stagnace a pohybuje se těsně nad úrovní podpory 0,65 USD. A to v době, kdy ostatní kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), zaznamenaly výrazný nárůst. Kdy se situace na Cardanu změní?

I přes tento zjevný neúspěch zůstávají zastánci ADA v klidu a vyjadřují optimismus ohledně blížící se rally. Ta by minci mohla potenciálně vynést hodnotu mince až k vytoužené hranici 3 USD.

Cardano a jeho potenciál růstu

V sobotním příspěvku se jeden ze známých a hlasitých zastánců Cardana, známý jako “Crybaby” zamyslel nad současnou náladou na trhu. Načrtl také paralely s předchozími tržními cykly. Zdůraznil skepsi a pochybnosti mezi držiteli ADA v době, kdy ostatní kryptoměny prudce rostly, což připomíná podobný scénář.

Crybaby však zůstává i nadále neochvějně přesvědčen o potenciálu ADA. Zdůrazňuje zejména odolnost komunity ADA a předpovídá brzký výrazný nárůst ceny. Ve svém příspěvku optimisticky a vzletně píše:

S nedávným humbukem kolem BOME a zvýšením ceny tokenu SOL exponenciálně roste počet trash talků směrem k $ADA. Vidím, že teleportační portál na Cardano bude brzy připraven. Opravdu brzy. Buďte se svým skafandrem připraveni. Už brzy si budeme užívat v místech s nulovou gravitací.

Podobný sentiment také na jiném místě podpořil renomovaný kryptoanalytik Ali Martinez. Ten poukázal na podobnosti mezi současnou cenovou akcí ADA a historickými vzorci pozorovanými v letech 2018 až 2021. Martinez sdílel myšlenku, že by ADA mohla konsolidovat v rozmezí 0,55 až 0,80 USD, než zažije prudký růst na 1,70 USD.

Budoucnost ADA

Co se týče výhledu do budoucna a aktuálních obav ohledně škálování, tak k situaci se vyjádřil i Charles Hoskinson, který za projektem stojí. V nedávno zveřejněném videu uklidnil komunitu a zdůraznil robustnost a škálovatelnost Cardano sítě. S více než 2 300 dny nepřetržitého provozu a závazkem k decentralizovaným principům má podle něj Cardano dobrou pozici k překonání problémů se škálováním a k dalšímu přijetí.

Zatímco skeptici mohou zpochybňovat schopnost ADA konkurovat ostatním předním kryptoměnám, zastánci zůstávají o dlouhodobém potenciálu projektu pevně přesvědčeni. Navzdory současnému poklesu ceny totiž mnozí držitelé ADA považují tuto fázi konsolidace za nezbytný předstupeň výrazné cenové rally.

V době psaní článku se cena ADA pohybuje okolo 0,6495 USD dle KMC.

Z pohledu technické analýzy narazila cena ADA na denním grafu na výraznou rezistenci v pásmu 0,76-0,80 USD. Proražení a udržení nad úrovní 0,80 USD by pro Cardano znamenalo obnovení býčího impulsu. Následně bychom se mohli těšit na další růst ceny na 0,90 USD a třeba i ještě výše.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img