Bybit: Bitcoin a Ethereum dominují institucionálnímu zájmu

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V roce 2023 se instituce držely stranou od vysoce rizikových investic do volatilních tokenů, s větším zaměřením na Bitcoin a Ethereum.

Bitcoin, Ethereum a institucionální investoři

V minulém roce došlo k významné změně v investičních strategiích institucí v rámci kryptoměnového sektoru. Trend, který byl pozorovaný během posledních měsíců, ukazuje, že institucionální investoři, kteří tradičně vyhledávají vyšší výnosy i za cenu vyššího rizika, nyní redukují své investice. Instituce již nehledají volatilnější aktiva, jako jsou memecoiny a BRC-20 tokeny. Místo toho se zaměřují na dominantní kryptoměny, jako jsou Bitcoin a Ethereum.

Podle společnosti Bybit se alokace institucí stává konzervativnější, s výraznějším zaměřením na Bitcoin a Ethereum, tvořícími až 80 % jejich portfolií. Naopak, malí, neboli retailoví investoři, mají ve svých portfoliích menší koncentraci na těchto dvou hlavních kryptoměnách. Diverzifikace mezi institucionálními a retailovými investory podtrhuje podle zprávy Bybit rozdílné strategie a toleranci k riziku.

Zpráva dále zjistila, že jak instituce, tak drobní uživatelé v lednu 2024 snížili své podíly v altcoinech, navzdory významným ziskům v předchozích měsících. Zejména instituce se téměř zcela stáhly z pozic ve vysoce volatilních kategoriích tokenů, jako jsou memecoiny, AI a tokeny BRC-20.

Institucionální důvěra v Ethereum je obzvláště zřetelná, s téměř 40 % jejich investic směřujících do této kryptoměny. Nárůst zájmu byl zaznamenán od září 2023 a stává se ještě výraznějším od ledna 2024.

Rostoucí popularita Etherea mezi institucemi může být spojena s očekáváním pozitivních výsledků z nadcházejícího upgrade Dencun. Ten by měl snížit transakční náklady na druhé vrstvě (L2) díky technice zvané “proto-dank sharding”. Instituce tak hledají stabilitu v základních aktivech, jako jsou Bitcoin a Ethereum. To by mohlo mít dlouhodobý dopad na celkovou strukturu a dynamiku kryptoměnového trhu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 578 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 3 463 USD.

Závěr

Co říkáte na současný cenový růst kryptoměn? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní zprávu společnosti Bybit naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img