Burzovní tokeny vedou napříč celým krypto trhem

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Tokeny krypto burz, jako je například Binance Coin (BNB), se ukázaly jako dosud nejúspěšnější investicí pro rok 2020. Obchodníci je oproti ostatním kryptoměnám považují za méně rizikové.

Nárust započal již začátkem ledna a neustále pokračuje. Během minulého měsíce většina těchto tokenů zaznamenala dvojciferné zisky. Vypadá to, že tempo nejspíše nezpomalí ani v únoru.

BitMax Token (BTMX) uzavřel měsíc leden s nejvyšším ziskem + 34,8 % a Binance Coin (BNB) pak zaznamenal druhý největší nárůst o 31,39 %. Další tokeny, které mohou jásat z dvojcifernýxh zisků, jsou Gatechain Token (GT) s + 25,73 %; Kucoin mince (KCS) s + 25,32 %; Huobi Token (HT) s + 24,73 % a OKB s + 21,37 %.

Cryptocurrency Exchange

Ani v únoru tato rostoucí dynamika nepolevila. BTMX je aktuálně + 29 % a BNB + 2,78 %. Na grafu můžete vidět, jak se obchodníci honí za tokeny, které dokáží udržet svou hodnotu na tomto nestabilním krypto trhu.

Vliv krypto burz na investory

Rostoucí hodnota burzovních tokenů ukazuje na hluboký vliv, který burzy mají na celý trh. Kromě toho také drží velké množství kryptoměn. Jen Coinbase má ve své ,,cold wallet“ neuvěřitelných 966 230 BTC ($ 7B). Centralizované burzy tedy dominují nejen v obchodním světě, ale také se stále častěji stávají gatekeepery velké části krypto aktiv.

Binance Coin (BNB) vede i nadále mezi burzovními tokeny, co se týče tržní kapitalizace, ale stále je ještě poměrně daleko od svého historického maxima. V současné době se obchoduje za 18,66 USD, připomínáme, že v červnu roku 2019 dosáhl až na 39,90 USD.

Závěr

Roky 2018 a 2019 byly pro burzovní tokeny relativně medvědí, nyní se karta obrátila a obchodníci stále častěji sledují pohyby jejich cen, aby zjistili celkový sentiment na trhu – pokud se objem obchodů zvýší, tokeny burz mají tendenci růst díky větší aktivitě na svých platformách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře