Bude cena bitcoinu i nadále klesat nebo se odrazí od supportu?

4.8
(11)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden se máme konečně na co dívat. Minule jsme v analýze rozebírali pattern rostoucího klína, ve kterém se cena bitcoinu od počátku roku pohybovala. Při případném prolomení jsme spekulovali na pokles na 25 000 USD nebo i níž. To se tento týden stalo a kurz ceny bitcoinu se ve čtvrtek zastavil před hranicí 25 000 USD. Nyní mírně stoupá. Podíváme se dnes na grafy, zda naznačují možné další klesání ceny nebo se kurz již odrazí a půjde zase vzhůru.

Nejprve se podíváme na hodinový graf tohoto týdne. Nejzajímavější je čtvrtek. Ve čtvrtek dorazila k newyorskému soudu žádost o ochranu před věřiteli čínského realitního giganta Evergrande. On tedy de facto již byl skoro 2 roky v likvidaci a jeho akcie se již dlouho neobchodují, ale finální přiznání problému vždy část lidí rozruší.

Také se objevila informace, že Space X údajně prodává svoje bitcoiny. Tuto informaci zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil. Suma sumárum se vlastně nic tak zásadního nestalo a přesto cena výrazně klesla. Technická analýza nám již delší dobu naznačovala, že ten posun přijde. Pattern rostoucího klína, klesající objemy, medvědí divergence a mnoho dalšího. Kdo sledujete náš portál, tak ten pokles pro vás nebyl překvapením.

Kam se bude cena vyvíjet dál?

To je oč tu běží. Je support na 25 000 USD dostatečně silný, aby udržel medvědy? Při pohledu do grafů si na první pohled všimneme velmi nízkého RSI. Na denním grafu jsme na hodnotě 19,68, což znamená přeprodaný trh a možnost růstu kurzu. Takto nízké RSI nebylo již více než rok. Zároveň na denním grafu vidíme, že pásmo kolem 25 000 USD má historický význam a kurz bitcoin zde zažil několikrát obrat.

Čtvrteční událost byla ale významná „facka“ pro celý kryptoměnový trh. Obchodníci odepsali více než 1 miliardu USD (což je mimochodem více, než po pádu FTX). Počet otevřených obchodů na bitcoin během jediného dne klesl o 35 %. Trh se nyní vzpamatovává a počítá škody. Můžeme vidět mírný růst a kurz bitcoinu se aktuálně pohybuje nad hranicí 26 000 USD. Osobně bych očekával mírný růst a následně další pokus medvědů prorazit supportní pásmo. Při zamítnutí předpokládám odraz a postupný růst až zase k hranici 30 000 USD.

Co si o situaci myslí analytici

Podíváme se na populární analytiky a jejich názory. Známý analytik Crypto Rover vidí na hodinovém grafu býčí divergenci.

Aurélien Ohayon vystupující na sociální síti X pod přezdívkou TAnalyst vidí podobnost s roky 2017 a 2021. Předpokládá brzký nárůst ceny.

Jsou tedy vesměs býčí.

Závěr

Tento týden se konečně bylo na co dívat. Pokles byl poměrně dramatický a vlastně se stále dost dobře neví, co bylo jeho spouštěčem. Aktuálně máme víkend a objemy jsou slabší. I když včerejší výkon by se dal klidně srovnávat s pondělkem či úterkem tohoto týdne. Osobně očekávám další otestování spodní hranice supportního pásma, ale nevěřím v rychlý a snadný průlom.

Současnou situaci využívám primárně k nákupu na spotovém trhu a svoje long pozice jsem uzavřel s drobným ziskem. Přeci jen mi bitcoin za 25 000 USD přijde levný i s ohledem na blížící se halving a první deadline na vyjádření Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) k žádosti Blackrock o schválení bitcoinového ETF. A to by pro kryptoměnový trh byla velmi pozitivní zpráva.

Ale tohle všechno je jen můj názor a pro vás to není ani investiční rada a ani žádná forma doporučení. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Hurá nakupovat 🤑🥳

Arbitr

Hlavně aby v dohledné době nikdo nevypnul systém a nezmizel někde v dáli…

Kenny

BTC vypnout nejde, narozdil napr. od Solany 😀

an onym

Ale prosím vás, kdo by vypínal kryptomagazín a mizel v dáli..

Satoši

Když tomu nerozumíš, tak raději nekomentuj.

Jan H.

Pan rozhodčí ví nejlíp přeci 😀

Jiří

Ten support je zakreslený úplně totálně špatně. Stále se to vyučuje blbě.

spot_img