Blockchainový smartphone BOB od PundiX se začne prodávat koncem roku

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

PundiX představil svůj blockchainový smartphone BOB na veletrhu IFA 2019 v Berlíně. Tvrdí, že se jedná o první mobil, který dokáže fungovat zcela na blockchainu.

Smartphone BOB od PundiX

Obří počítačový veletrh IFA 2019 probíhal od pátku 6. září do středy 11 září. Řada výrobců zde představila své nové modely počítačů či mobilů a dalších zařízení, vč. chytrých hodinek a blockchainových smartphonů. Svůj „Blok on Blok“ zkráceně BOB představil PundiX.

Spoluzakladatel a generální ředitel Pundi X Zac Cheah uvedl:

„BOB představuje velký krok vpřed v našem poslání vytvářet blockchainový internet, plně decentralizovanou síť, kde každý sdílený údaj je pod kontrolou vlastníka. A co je důležitější, BOB poskytuje pohled na svět poháněný výhradně blockchainovou technologií, kde každý má kontrolu nad svými vlastními údaji a vše je prováděno s očekáváním neměnnosti a transparentnosti.“

Smartphone s Androidem i blockchainem

BOB, který se začne prodávat v první várce koncem roku za 599 $, nabízí možnost přepínat operační systém. Prvním bude zeřejmě klasický android. Kromě něj však uživatelům umožní přepnout na blockchainový operační systém. Všechna data budou zpracována prostřednictvím ekosystému blockchainu Function X. To údajně zamezí centralizovaným poskytovatelům služeb v ukládání soukromých informací uživatelů.

Kromě inovativního operačního systému a zabezpečení soukromí mobil pochopitelně nabídne také DApps (decentralizované aplikace). Za zmínku stojí také nezvyklý design. Nebude zřejmě až tak placatý, jak ostatní modely, ale nabídne něco zcela jiného. Jeho vzhled si navíc budou uživatelé smět upravit podle sebe. Součástí totiž bude jakýsi kit součástek, které bude možné připojit.

Závěr

Tak co na to říkáte, měl by u vás smartphone BOB šanci, nebo vás jeho design ani funkce neoslovily? A nebo byste raději dali přednost konkurenčním pokusům, jako např. tomu od Samsungu, který již podporuje BTC a další kryptoměny? Dejte nám vědět do komentářů, co si o tom myslíte a zda jsou podle vás blockchainové telefony budoucnost.

Co číst dále?

SWIFT označuje kryptoměny za zbytečné a nestabilní

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatsohi

Kdyby bylo 1.dubna,tak to beru.Telefon bude urcite prodejni “trhak”,to je videt uz podle fotky.Kryptomeny jsou asi opravdu na dne,kdyz se vymysli takovyhle sra*ky.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: