BlackRock byl i přes nepříznivé akciové výsledky zvolen „Nejlepším správcem aktiv“

3.9
(7)

Společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, získala nejvyšší hodnocení v průzkumu Reserve Benchmarks 2023. Stalo se tak i přesto, že výkonnost akcií firmy prošla prudkým poklesem.

Firma získala uznání jako “nejlepší celkový správce aktiv”. Předběhla tak i takové lídry trhu, jako je Goldman Sachs. Průzkum však nezohledňuje významné “tržní protivětry”, které ovlivňují výkonnost společnosti BlackRock.

Společnost BlackRock získala nejvyšší hodnocení

V průzkumu Reserve Benchmarks měli respondenti označit svou první, druhou a třetí volbu v kategorii nejlepšího celkového správce aktiv. Navíc mohli navrhovat kandidáty v kategoriích benchmarking, akcie a pevný výnos. Podle metodiky průzkumu získaly firmy za nominaci na první místo tři body, za druhé dva a za třetí jeden. Společnost BlackRock získala v součtu 29,5 % všech bodů.

Zajímavé je, že vysoce pozitivní hodnocení průzkumu vyšlo jen den po zprávě o jednom z nejhorších výsledků společnosti BlackRock za poslední měsíce.

Podle údajů společnosti Dow Jones, které byly zveřejněny v pondělí, činila hodnota akcií společnosti BlackRock v poledním obchodování 655,74 USD. BlackRock se tak dostal na nejnižší úroveň od 24. května, kdy dosáhl 655 USD. Aktuálně se situace nelepší, ba právě naopak a cena (údaj platný v době psaní článku) se dostala pod kulatou hladinu 650 dolarů za akcii. Od začátku roku tak vidíme pokles o 8,66 %.

Zpráva serveru MarketWatch upozornila na “nedostatečnou výkonnost” společnosti BlackRock ve srovnání s konkurenty JPMorgan Chase, Wells Fargo a Morgan Stanley. První dva jmenovaní zaznamenali mírný růst o 0,49 %, resp. 0,80 %. Třetí se pak propadla o 0,31 %.

BlackRock obviněn ze zanedbání povinností

Minulý měsíc se na veřejnost dostal dopis ze 4. srpna 2022, který nese podpisy 19 amerických senátorů. V něm je společnost BlackRock obviňována z porušování svěřeneckých povinností vůči investorům.

Dopis, adresovaný přímo generálnímu řediteli společnosti BlackRock Larrymu Finkovi, pokládá vážné otázky ohledně prosazování environmentálních kritérií společností BlackRock. Podle názoru senátorů společnost BlackRock vyvíjí nepřiměřený tlak na ostatní společnosti. Snaží se je donutit k dodržování protokolů, které zavedly jiné než americké orgány. V dopise se uvádí:

BlackRock využíval majetek občanů k nátlaku na společnosti, aby dodržovaly mezinárodní dohody, jako je Pařížská dohoda, které nutí k postupnému ukončení využívání fosilních paliv, zvyšují ceny energií, zvyšují inflaci a oslabují národní bezpečnost Spojených států.

Závěr

Společnost BlackRock je největším správcem finančních aktiv na světě. Hodnota jimi spravovaného majetku činí zhruba 8, 6 bilionu dolarů. Její žádost o spotový bitcoinový ETF vyvolala na trzích značný rozruch.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img