Bitcoinový zůstatek Coinbase je nejnižší od vrcholu cyklu z roku 2017: Glassnode

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V rámci probíhajícího odlivu bitcoinu z burz se zůstatek americké kryptoburzy Coinbase ztenčil na 5letá minima.

Propadá se zůstatek BTC na Coinbase

Hodleři a další investoři a uživatelé nadále odčerpávají bitcoiny z centralizovaných kryptoburz. Tradičně bývá tento trend připisován neochotě prodat a záměru hodlovat. S rozvojem DeFi se však nabízí i možné vysvětlení trendu odlivu mincí z kryptoburz částečně právě zájmem o využití těchto možností, resp. kombinací obou přístupů.

Jak uvedla jedna z předních společností zabývajících se analýzou blockchainu Glassnode, americký kryptoburzový gigant Coinbase v současnosti drží méně bitcoinů, než měl v minulých letech. Za poslední dva roky jde podle on-chain analytiků o propad o více než 36 %.

Glassnode uvádí:

„Bitcoin držený na Coinbase klesl o 375 000 BTC (36,6 %) od ATH [historického maxima] stanoveného v dubnu 2020. 

To bylo minulý týden taženo dolů o ~31 000 BTC poté, co došlo k velkému čistému odlivu.”

Zdroj: Glassnode

Nejméně bitcoinů od roku 2017

Coinbase minulý týden zažila svůj největší čistý odliv BTC od července 2017. Celkový zůstatek všech BTC, které aktuálně uživatelé drží na kryptoburze, je také na nejnižší úrovni od vrcholu býčího trhu v roce 2017. Podle Glassnode jde o pozitivní jev, který souvisí s přijetím BTC.

Zmíněný nedávný odliv dosáhl 31 130 BTC (1,18 miliardy dolarů) a podle společnosti se jedná o největší čistý odliv od 28. července 2017. Dále uvádí:

„To zůstává silným signálem, že investoři stále více vidí bitcoin jako relevantní aktivum v moderních portfoliích.

Tento odliv snížil celkový zůstatek držený na Coinbase na 649 500 BTC, čímž se vrátil na úrovně naposledy zaznamenané na vrcholu býčího trhu v roce 2017. Celkový bitcoinový zůstatek v držení Coinbase nyní klesl o 375 500 BTC (36,6 %) z ATH dosaženého v dubnu 2020.

Velké odlivy, jako je tento, jsou ve skutečnosti součástí konzistentního trendu v bilanci Coinbase, který za poslední dva roky klesal po schodech dolů. Jako největší burza podle zůstatku BTC a preferované místo pro instituce sídlící v USA to dále podporuje přijetí bitcoinu jako makro aktiva většími institucemi.“

Závěr

Nadále pokračuje odliv BTC z kryptoburz, což Glassnode potvrzuje na příkladu největší americké kryptoobchodní platformy Coinbase. I přes pokles zůstatku na více než 5leté minimum má Coinbase ve svých peněženkách stále téměř 650 tisíc BTC. To znamená, že společnost drží více než 3 % z maximální nabídky bitcoinu (21 mil. mincí).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: