Bitcoinoví býci již vyhlížejí 55 000 dolarů

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin za posledních sedm dní zaznamenal růst o více než 21 %, čímž překonal úroveň 52 000 amerických dolarů, což je poprvé od prosince 2021. Bitcoinoví býci však neotálejí a nyní vyhlížejí úroveň 55 000 dolarů.

Bitcoin a cesta na 55 000 dolarů

Poslední týden se pro Bitcoin ukázal jako zlomový, protože jeho cena překročila hranici 52 000 dolarů, což znamená 21% nárůst. Tento růst se zejména připisuje rostoucímu přílivu do spotových Bitcoin ETF, přičemž rekordní příliv 631,3 milionu amerických dolarů byl zaznamenán 13. února. Aktuální vývoj ceny bitcoinu vzbuzuje otázky týkající se tržní rovnováhy a vlivu obchodů over-the-counter (OTC) v situaci, kdy na trhu chybí mince pro přímý nákup na burzách, což by mohlo posílit býčí trh.

Pokud emise spotových Bitcoin ETF v posledním týdnu skutečně přidala čistě 1,84 miliardy dolarů do BTC, odpovídající množství by museli prodat ostatní subjekty. Pro formování ceny je klíčová ochota obou stran uzavřít obchod. Analýza on-chain dat naznačuje, že dlouhodobí držitelé, kteří své mince nepřemístili více než 6 měsíců, jsou po cenovém nárůstu méně pravděpodobní, že je prodají.

Data také ukazují, že krátkodobí držitelé (adresy držící méně než 6 měsíců) zaznamenali průměrně 49 504 BTC denně ve zvýšených transakcích směrem na burzy v minulém týdnu, zatímco dlouhodobí držitelé poslali na burzy jen 2 023 BTC denně. To ukazuje, že hlavními prodejci jsou hlavně krátkodobí držitelé.

Ačkoliv 79 % celkové nabídky drží dlouhodobí držitelé, rychlé prodeje stále představují možnost. Nicméně, větší velryby, které drží více než 100 BTC a pravděpodobně představují institucionální investory, se ukázaly jako čistí kupci, přičemž si připsaly celkem 20 168 BTC. Poptávka po produktech ETF roste s rostoucí cenou největší kryptoměny světa, což dává silnou podporu býčímu trendu. Z těchto důvodů není nadcházející růst ceny bitcoinu nad 55 000 dolarů závislý pouze na maloobchodním toku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 52 064 USD dle KMC.

Závěr

Kam podle vás zamíří cena bitcoinu v následujících týdnech před halvingem? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jindra
Hodnocení článku :
     

Tyhle souvislosti jsou zajímavé. ETF jsou hladové a nakupují hlavně od krátkodobých držitelů, kterých je méně než hodlerů. Navíc halving je za dveřmi. To mi přijde zajímavější než blbiny typu jestli se úrokový sazby sníží o měsíc dřív nebo později.

Dav

Dobře napsáno, dává to logiku, ale aby to tak ještě bylo, to uvidíme

spot_img