Bitcoinové deriváty signalizují blížící se příležitost k dalšímu nákupu

5
(14)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V pondělí ráno se kurz ceny bitcoinu propadl pod 70 000 USD a již se nad něj nevrátil. Jedná se o vrchol býčího trhu nebo jen krátké nadechnutí před dalším růstem? Analytici rozebrali signály z kryptoměnových derivátů a vypadá to, že budeme dále růst. Ale kdy?

Na první pohled si lze všimnout dlouhodobých pozitivních sazeb na futures s bitcoinem. To jsou poplatky, které si obchodníci s dlouhými a krátkými pozicemi platí mezi sebou podle rozdílu aktuální ceny futures a spotové ceny. Kladné sazby signalizují více obchodníků s dlouhými pozicemi a jejich ochotu za to platit (cena futures je vyšší než spot). Dlouhodobost kladných sazeb navíc podtrhuje sílu tohoto býčího trendu.

Historicky ale také víme, že to je signál blížící se korekce. Nemělo by se tedy jednat o obrat kurzu, ale o potenciálně výhodnou příležitost k dalšímu nákupu. Analytici ale varují, že silnější support by hledali až kolem 58 – 60 000 USD. Bitcoin by tak vytvořil třívlnovou korekci z nového historického maxima (ATH). Pak by se opět mohl vydat vzhůru k 80 000 USD.

Dlouhodobé signály jsou převážně býčí

Analytik a obchodník Moustache dodává, že po prolomení ATH je korekce nejen očekávaná, ale i zdravá. Situace byla stejná i historicky. Navíc na dvouměsíčním grafu ukazuje zlaté překřížení indikátorů, které nenastalo od roku 2015. Tehdy se bitcoin obchodoval kolem 300 USD a pak následoval téměř nepřetržitý růst až do roku 2018 a ceny 20 000 USD. Samozřejmě se jedná o dvouměsíční graf v jehož kontextu je červená svíčka tohoto týdne naprosto zanedbatelná.

Signály lze tedy číst jako býčí a z dlouhodobého horizontu se předpokládá růst. S ohledem na nevalné obchodní výsledky spotových ETF za poslední dva týdny lze ale čekat, že možné otestování 58 000 USD brzy přijde. I když páteční návrat prodejů IBIT (BlackRock) nad jejich průměr možná ukazuje opětovné obnovení zájmu. Počkáme si na další vývoj. Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img