Bitcoinová velryba přesunula 875,7 milionů dolarů v Bitcoinu za 0,81 $

5
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Svět mimo oblast kryptoměn opět překvapuje další bitcoinová velryba, která přesunula obrovské množství peněz doslova za pár centů.

Masivní převod BTC

Bitcoin (BTC) je největší a nejhodnotnější kryptoměna s tržní kapitalizací 1,09 bil. USD a aktuální cenou za jednotku kolem 57 tisíc dolarů. Na rozdíl od měn vydávaných bankami, jako je dolar, koruna a euro, jsou držitelé privátních klíčů skutečnými a jedinými vlastníky svých peněz. Rozdíl je také v převodech.

Velké mezinárodní bankovní transakce jsou velmi nákladné a problematické. Za převod mimo EU obvykle zaplatíte vysoké poplatky a může se dost protáhnout, případně být pozastaven bankou a podobně. Bitcoinové on-chain transakce tímto neduhem netrpí a je tak mnohem snadnější převádět velké částky. V zásadě jsou převody BTC vypořádány bez ohledu na velikost transakce – bez rozdílu nákladů i času.

Velryba zaplatila pár centů

V úterý bitcoinová velryba přesunula bitcoiny v hodnotě více než 875,7 milionů dolarů v jediné transakci. Informoval o tom blockchainový tracker Whale Alert. Jednalo se o převod mezi dvěma neznámými peněženkami, pravděpodobně se tedy nejednalo o interní převod některé z burz.

Zajímavostí je, že v rámci transakce velryba utrousila méně než 0,002 BTC z odesílající peněženky do další samostatné neznámé peněženky.

Celkem tak došlo k převodu v hodnotě téměř 15 075 bitcoinů. Majitel mincí za transakci zaplatil transakční poplatek ve výši 0,00001410 BTC. To v době přípravy tohoto článku vycházi asi na 0,81 USD. 

Další gigantické převody z tohoto týdne

Zde je souhrn některých dalších pozoruhodných transakcí, které se staly v pondělí a úterý:

  • 4 800 bitcoinů v hodnotě více než 278,8 milionů $ převedeno z Bitfinexu do neznámé peněženky.
  • 1 344 bitcoinů v hodnotě více než 77,8 milionů $ převedeno z Coinbase do neznámé peněženky.
  • 2 000 bitcoinů v hodnotě více než 115,6 milionů $ převedeno z Xapo na Binance.
  • 800 bitcoinů v hodnotě více než 46,1 milionů $ převedeno z neznámé peněženky do CryptoCom.
  • 356 bitcoinů v hodnotě více než 20,6 milionů $ převedeno z Coinbase do neznámé peněženky.
  • 600 bitcoinů v hodnotě více než 34,2 milionů $ převedeno z neznámé peněženky do Bitbank.
  • 500 bitcoinů v hodnotě téměř 29,2 milionů $ převedeno z Xapo do neznámé peněženky.

Závěr

Další pozoruhodná transakce láká pozornost kryptonadšenců i lidí mimo kryptosvět. Uživatel Bitcoinu přesunul 875,7 milionů dolarů v BTC za 0,81 $ během pár minut až hodin. Uživatelů kryptoměny je stále více, přičemž aktuálně počet peněženek s nenulovým zůstatkem dosahuje nového historického maxima.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Radek

Vždycky když čtu takový článek mi hlava nebere, že když já dělám jakoukoliv transakci s BTC tak je poplatek minimálně 600 CZK. Asi dělám něco špatně.

Tomáš Jedno

Vcera jsem prevadel BTC na prvni vrstve s poplatkem 1sat/b a stalo me to cca 2kc. Poplatky na druhe vrstve jsou jeste radove nizsi.
To posilas z burzy, nebo z nejake penezenky? 600kc fakt neni normalni.

E15

Je fakt, že burzy nedávají moc možnost nastavit nízké poplatky, v podstatě si člověk může vybrat mezi vysokým a ještě vyšším. Na druhou stranu to i chápu, oni nepotřebují, aby se transakce kvůli nízkému poplatku “zasekla” a lidi, co tomu nerozumí, je pak hejtili, že jsou šmejdi, co zadržují jejich btc.

ace_racmar

Ano, děláš něco špatně. Mě prošla transakce s BTC s peněženky na burzu za 20kc. Z burzy na peněženku je to někde hodně, ale převedeš přes jiné krypto přes jinou burzu a máš to 3x levnější.

Mordor

..takový polatky jsem nikde neviděl(Revolut-Coinbase-Conbase pro a zpět na Coinbase za 0,000..)

Marek
Hodnocení článku :
     

Doslova pár centů, tedy vyjádřeno číslem 2 centy, že? 🙂

Shannara78SK

Pánové, přečtěte si to ještě jednou a pořádně-“převod mezi peněženkama”. Žádný převod z burzy do peněženky nebo opačně. Co se týče vás Radku, nějaké doplňující info by se hodilo, ale stejně jako Tomáš to vidím na poplatek za transakci plus poplatek burze, protože v blockchain je posílání pri ‘normální’ rychlosti řádově v desetinách procenta zasílané hodnoty

Pavel

Ty bitcoiny byli koupený 2008 a po 10 letech zamrzl prevod, nyní po 14 letech obnovují svůj účet Keporkak

Pavel

Zdravím pomůže mě někdo s příjmem této částky? [email protected]

spot_img