Bitcoinová velryba přesunula 875,7 milionů dolarů v Bitcoinu za 0,81 $

5
(5)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Svět mimo oblast kryptoměn opět překvapuje další bitcoinová velryba, která přesunula obrovské množství peněz doslova za pár centů.

Masivní převod BTC

Bitcoin (BTC) je největší a nejhodnotnější kryptoměna s tržní kapitalizací 1,09 bil. USD a aktuální cenou za jednotku kolem 57 tisíc dolarů. Na rozdíl od měn vydávaných bankami, jako je dolar, koruna a euro, jsou držitelé privátních klíčů skutečnými a jedinými vlastníky svých peněz. Rozdíl je také v převodech.

Velké mezinárodní bankovní transakce jsou velmi nákladné a problematické. Za převod mimo EU obvykle zaplatíte vysoké poplatky a může se dost protáhnout, případně být pozastaven bankou a podobně. Bitcoinové on-chain transakce tímto neduhem netrpí a je tak mnohem snadnější převádět velké částky. V zásadě jsou převody BTC vypořádány bez ohledu na velikost transakce – bez rozdílu nákladů i času.

Velryba zaplatila pár centů

V úterý bitcoinová velryba přesunula bitcoiny v hodnotě více než 875,7 milionů dolarů v jediné transakci. Informoval o tom blockchainový tracker Whale Alert. Jednalo se o převod mezi dvěma neznámými peněženkami, pravděpodobně se tedy nejednalo o interní převod některé z burz.

Zajímavostí je, že v rámci transakce velryba utrousila méně než 0,002 BTC z odesílající peněženky do další samostatné neznámé peněženky.

Celkem tak došlo k převodu v hodnotě téměř 15 075 bitcoinů. Majitel mincí za transakci zaplatil transakční poplatek ve výši 0,00001410 BTC. To v době přípravy tohoto článku vycházi asi na 0,81 USD. 

Další gigantické převody z tohoto týdne

Zde je souhrn některých dalších pozoruhodných transakcí, které se staly v pondělí a úterý:

  • 4 800 bitcoinů v hodnotě více než 278,8 milionů $ převedeno z Bitfinexu do neznámé peněženky.
  • 1 344 bitcoinů v hodnotě více než 77,8 milionů $ převedeno z Coinbase do neznámé peněženky.
  • 2 000 bitcoinů v hodnotě více než 115,6 milionů $ převedeno z Xapo na Binance.
  • 800 bitcoinů v hodnotě více než 46,1 milionů $ převedeno z neznámé peněženky do CryptoCom.
  • 356 bitcoinů v hodnotě více než 20,6 milionů $ převedeno z Coinbase do neznámé peněženky.
  • 600 bitcoinů v hodnotě více než 34,2 milionů $ převedeno z neznámé peněženky do Bitbank.
  • 500 bitcoinů v hodnotě téměř 29,2 milionů $ převedeno z Xapo do neznámé peněženky.

Závěr

Další pozoruhodná transakce láká pozornost kryptonadšenců i lidí mimo kryptosvět. Uživatel Bitcoinu přesunul 875,7 milionů dolarů v BTC za 0,81 $ během pár minut až hodin. Uživatelů kryptoměny je stále více, přičemž aktuálně počet peněženek s nenulovým zůstatkem dosahuje nového historického maxima.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: