Bitcoin za deset milionů dolarů? Podle Michaela Saylora prý žádný problém

5
(5)

Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy během nedávného rozhovoru promluvil o přednostech Bitcoinu. Věří mu dokonce tak moc, že dle jeho slov cena dosáhne 10 milionů dolarů.

Bitcoin jako dokonalé peníze

Hned v úvodu vzpomínaného rozhovoru Saylor řekl, že cena Bitcoinu se chystá jít až na 10 milionů dolarů za minci.

Jaký je rozdíl mezi dokonalými a nedokonalými penězi? Dokonalé peníze jsou ekonomická nesmrtelnost. Nedokonalé peníze pak znamenají, že všichni žijeme krátký, brutální život.

Kromě Saylorova zjevného přesvědčení, že Bitcoin je budoucností peněz, je dalším hlavním poznatkem fakt, že Bitcoin slouží společnosti jako jakýsi stroj na nesmrtelnost firem.

Podle něj se vše, co bylo před Bitcoinem, z ekonomického hlediska stalo s jeho zavedením zastaralým:

Ekonomie je pseudověda před Satoshim. Je to pseudonáboženské liberální umění a je plné lidských názorů, předsudků a zaujatosti. […] Všichni ekonomové před Satoshim se snažili vypracovat zákony ekonomie pomoza pomoci mušlí, skleněných korálků, kousků papíru a úvěrových nástrojů.

Korporátní “nesmrtelnost”

Saylorova pointa se točí kolem myšlenky, že společnosti investující do Bitcoinu mají šanci vydržet déle než ty, které se musí potýkat se známými firemními neduhy.

“Průměrná délka života korporace je něco kolem 10 let. […] Mluvíme o odstranění úmrtnosti podniků; mluvíme o tom, že ekonomickou vitalitu snadno protáhneme o desetinásobek, možná o stonásobek, možná i o milioninásobek.

Krom výše uvedeného Michael Saylor také poznamenal, že očekává široké přijetí Bitcoinu Čínou a jejími obyvateli. Je přesvědčen, že spuštění bitcoinového ETF Bank of Shanghai poskytne 1,5 miliardě lidí přístup k Bitcoinu.

Aktuálně v době psaní článku se cena BTC pohybuje pod 61 000 USD dle KMC.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mazi

Jooo jasně. Podle tohodle týpka už jsme dávno měli všichni bejt multimilionáři i kdyby jste vlastnily ani né 0,1 BTC… Zajímavý jenom je, že roky utíkají … a člověk je dál v pr. pokud vysloveně před mnoha léty nenakoupil mincí, že neví co s nima. Tyhle články … to už snad není ani k zasmání….

Mazi

Kéž by to byla pravda 🤔 … Jenom doufám, že do tý doby nebudu šedivým pánem…

Kuba

Proč ne? Na důchod hezké přilepšení 🙂

Mazi

A proč až na důchod… ?? … to nepotřebuju. To stačí když prodám co jsem zdědil … peníze potřebuju tedka…

Baker

Moje babička vždy říkala “rychle se ani pes nevys….” 😀

spot_img