Bitcoin za 40 000 USD by mohla být jenom past

4.6
(11)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Cena bitcoinu se aktuálně pohybuje kolem 38 800 USD a na derivátech v Chicagu se dostal bitcoin v pátek dokonce až na 39 640 USD. Podle analytiků by se však mohlo jednat o past, kterou připravily velryby. Schválně otevírají pozice a připravují vysokou likviditu na blízkých pozicích, aby podnítili chuť ostatních nakupovat.

Cena bitcoinu se aktuálně pohybuje u svých maxim za poslední rok a půl. Spekulace o brzkém schválení spotových bitcoinových ETF přitahují do kryptoměn množství nového kapitálu, který ve velké části teče právě do bitcoinu. Na burzách se snižuje jeho nabídka a s tím roste samozřejmě i cena. Ta se nyní začíná dostávat na hranice, kde začínají být ziskoví i HODLeři z býčího trhu v roce 2021.

Analytici ale upozorňují na potenciální možnou past ze strany velryb. V objednávkách si lze všimnout vysoké likvidity na blízkých úrovních směrem vzhůru. Před dosažením se ale hranice posouvá. Někdo si přeje aby cena rostla. Většinou to ale není pro radost ostatním, ale za účelem vybrání likvidity. Keith Alan, spoluzakladatel monitorovacího zdroje Material Indicators, varuje že se nejedná o přátelské velryby, ale spíše o zabijácké kosatky.

Klesající inflace nahrává spekulacím o brzkém snížení sazeb

Včera večer měl proslov Jerome Powell, předseda Fed. Ve skrze pouze opakoval svá předchozí prohlášení, ale pro cenu bitcoinu to byl další impulz pro růst a během jeho krátkého proslovu cena narostla skoro o 600 USD. Trh spekuluje na blízký pokles základní sazby.

Podle FedWatch Tool si více než polovina obchodníků myslí, že k tomu dojde již na březnovém zasedání. Tento názor zastává například i Bill Ackman, generální ředitel a zakladatel hedgeového fondu Pershing Square Capital Management. Podle jeho názoru případné brzké nesnížení sazby by zvýšilo riziko tvrdého přistání pro americkou ekonomiku.

Závěr

Rozhodnutí o možném schválení spotových bitcoinových ETF nás čeká přibližně za měsíc. Do toho se blíží halving. To vše lze vzít jako býčí indikátory s předpokladem pro růst ceny. Cena bitcoinu již sedm týdnů v kuse maluje zelené svíčky. Uvidíme zda se opravdu jedná o další býčí trh nebo je to obří past a cena se za chvíli vrátí na support 30 000 USD. Myslím, že případné neschválení/odložení schválení těchto ETF by nás na tuto cenu mohlo rychle vrátit.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Je to masakr ty predikce vidte? 🙂 Děkujeme za zpravy 🙂

Martin72

Asi neexistuje klidný týden natož měsíc, kdy jsme v poho ohledně kurzu Btc. Jak psal pan Jarolím do 48k jsme relativně v bezpečném růstu. Takže klidek a pohoda než nás “spolkne” nějaká verliba…

Jan H.

Cas hraje ve prospech bitcoinu

Mamlasman

A proč past? Vždyť se očekává korekce na 30k. Past bude teprve, když to poletí dál a dál….

bkf1

Zkušenejší moc dobře ví, že past to může být vždy, když dojde k poměrně vyššímu nárůstu ceny (a to se v případě BTC historicky potvrdilo taky skoro vždy), každopádně opakování rizik je dobrá prevence proti páchání blbostí, ať už se jedná o kohokoliv 😉

Poslední editace 4 měsíců před přes bkf1
spot_img