Bitcoin vysílá býčí signály i když jeho cena klesá. Přijde odraz?

5
(12)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu na grafech tvoří další červenou týdenní svíčku, ale signály ukazují že by se již brzy měl vrátit k růstu. Projdeme dnes spolu opět běžné časové pohledy a zakreslíme vzorce, které tam vidím. Bude se cena řídit technickou analýzou nebo přijde nějaký silnější impulz zvenčí?

Začneme hodinovým grafem. V pondělí cena bitcoinu rychle zaplnila vzniklý gap s páteční uzavírací cenou futures na chicagské burze a dále pomalu klesala. Trošku optimismu se na trh vrátilo během seance newyorské burzy, ale asijské burzy v noci opět poslaly cenu dolů. V úterý zveřejnili výsledky maloobchodních tržeb v USA a byly dost pod očekáváním. Ani bitcoinu to mnoho nepomohlo.

Ve středu slavili ve Spojených státech Den nezávislosti černochů (Juneteenth) a měli tak volno. Kurz mírně rostl, ale všimněte si, že objemy byly dost mizerné. Vzhůru nás poslalo až očekávání výsledků stavebních povolenek. Očekávání se evidentně nenaplnilo, protože ihned po oznámení přišel propad. Realita rozhodně nenaplnila očekávání. Ba co víc. Stavebních povolení je nejméně od června 2020 a v oblasti větších budov (nad 5 jednotek) jsme dokonce na nejnižší úrovni od roku 2017.

V pátek se pak trh spíše orientoval na tradiční finance. Nastal takzvaný „triple witching“. Expirovaly totiž současně akciové opce, futures a opce na akciové indexy. Expirace byly v hodnotě 5,5 bilionu USD. Na bitcoin to také přineslo menší volatilitu, ale udržel spodní trendovou linii pásma, ve kterém se drží celý týden. Burza CME v pátek uzavřela na 64 136 USD a tam se podle mě bude chtít kurz v pondělí rychle vrátit. Aktuálně jsme mírně nad ním, ale to se samozřejmě může rychle změnit.

Čtyřhodinový graf tvoří býčí pattern

Na čtyřhodinovém grafu jsem vyznačil vzor klesajícího klína (Falling Wedge). Vidíme, že cena klesá, ale s indikátorem Relative Strength Index (RSI) tvoří býčí divergenci. Všimněte si, že jako rezistence několikrát zafungoval klouzavý průměr složený z 50 svíček. Signály lze tedy vyložit jako býčí a první rezistenci můžeme očekávat kolem 65 300 USD (50MA). Vzor se již relativně uzavírá a tak by průlom neměl trvat dlouho. Možná, že dnes v noci během otevření asijských burz.

I denní graf tvoří býčí pattern

Dnes jsem asi nějak býčí, protože i na denním grafu vidím tvořící se býčí vzor pravoúhlého trojúhelníka (Ascending Right Angle Triangle). Aktuálně kurz testuje spodní trendovou linii. Při naplnění tohoto vzoru se cílovou úrovní stává cena kolem 97 000 USD. Indikátor MACD také naznačuje, že by již mohlo dojít k obratu a růstu. Uvidíme, jak zavře dnešní denní svíčka.

Týdenní graf testuje Tenkan-sen

Na týdenním pohledu se vrátím ke svému oblíbenému indikátoru Ichimoku Kinko Hyo. Týdenní svíčka testuje Tenkan-sen (červený, průměr za posledních 9 svíček). Zároveň se pohybujeme v historickém pásmu supportu, kde bylo původní historické maximum. Další případný support by mohl být Kijun-sen (modrý, průměr za 22 svíček). Ten máme na 56 119 USD. Kolem 50 000 USD je také historicky významné pásmo podpory. Do grafu jsem také vyznačil skrytou býčí divergenci, kterou podle mě graf tvoří s RSI od počátku května. I tyto signály bych opět vyhodnotil jako býčí, ale počkám na uzavření týdenní svíčky.

Jaká je nálada na internetu?

Prošli jsme grafy v běžně dostupných časových pohledech, takže máte možnost si je sami vytvořit i v bezplatné verzi TradingView. Samozřejmě, že výše uvedené poznatky jsou ovlivněné mým vnímáním světa a i aktuální náladou. Podíváme se tedy proto i na internetové populární analytiky a jejich názory na současné dění a další vývoj.

Analytik Steph is Crypto nabádá svých 16,5 tisíce sledujících, aby nepropadali panice. Není důvod být medvědí. Bitcoin a altcoiny poletí mnohem mnohem výš.

Dalším býčím analytikem je Crypto Rover, ten svým 792 tisícům sledujících ukazuje býčí vlajku, kterou vidí na týdenním grafu. Předpokládá růst ceny nad 100 000 USD.

Aurelien Ohayon (138,6 tisíce sledujících) srovnává současnou situaci s rokem 2017. Vidí silnou podobnost a předpokládá, že začíná býčí trh. Očekává růst ceny až nad 350 000 USD.

Titan of Crypto (80 tisíc sledujících) vidí na týdenním grafu testování původního vzoru pravoúhlého trojúhelníku. Současně také poukazuje na skrytou býčí divergenci a otestování Tenkan-senu. Předpokládá další růst.

Posledním výňatkem ze sociálních sítí bude indikátor Fear & Greed Index, který se po víkendovém pobytu v neutrálním pásmu opět vrací do chamtivosti.

Kam se tedy cena bitcoinu v příštím týdnu vydá?

Tradiční otázka na závěr. Máme za sebou dva týdny poklesu a červených svíček. Na grafech vidím množství býčích signálů a chuť bych měl rozhodně na dlouhou pozici. Internetoví analytici jsou na bitcoin stejně býčí jako já. Přes víkend mám sice otevřený neutrální futures grid kolem páteční uzavírací ceny CME, ale ten během odpoledne ukončím. Pak počkám na uzavření týdenní svíčky. Věřím, že Tenkan-sen svojí pozici uhájí.

Na pondělí si tedy připravím dlouhou pozici s menší pákou na úroveň páteční uzavírací ceny CME (samozřejmě si nezapomenu nastavit SL). Tuto pozici mám v plánu držet minimálně do středy. Ve čtvrtek bude totiž zveřejněn růst HDP ze Spojených států a v pátek index PCE. Ten používá Fed jako základní ukazatel vývoje inflace. Předpokládám, že zveřejnění bude provázet nějaká ta volatilita.
Bitcoin je stále velice výkonný a pouze 24 altcoinů dosahuje lepších výsledků. Lze tedy stále mluvit o trvání bitcoinové sezóny. Altcoinová sezóna by nastala až bude více než 75 hlavních altcoinů výkonnějších než bitcoin.

V případě dalšího propadu předpokládám supportní úrovně kolem 60 000, 56 000 a 50 000 USD. Při růst lze čekat rezistenci na 65 300, 69 000 a 71 000 USD. Býčí pattern na denním grafu má ještě dost prostoru, aby se v něm cena mohla pohybovat klidně až do prázdnin.

Celý článek ale samozřejmě vyjadřuje jen a pouze můj osobní názor na současnou situaci kolem bitcoinu. Pro vás se nejedná ani o investiční doporučení nebo jakoukoliv formu rady. Udělejte si vlastní průzkum a na jeho základě se rozhodujte. DYOR.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Viktor Kožený

Cílovka 20-25k

Bart

Myslím, že to bude dál kmitání mezi 60-70, větší pohyb spíš až po prázdninách.

Viktor Kožený

Už to fičí z pohraničí, takhle to mám rád, starej dobrej bitcoin. Vyfakovat velký páky šup ze srázu 😀

JanH

Ja jdu chytat padajici nuz 😀

Viktor Kožený

Vzpomněl jsem si na jeden text 😀

I přes vodopády řeky plynou dál svět se točí, točí, točí
A Bitcoin padá, padá, padá, padá, padá
I přes vodopády řeky plynou dál svět se točí, točí, točí
A Bitcoin padá, padá, padá dolů z mejch očí

pietro

Kámo, ty jsi teda snílek.. 🙂 🙂 🙂

spot_img