Bitcoin se stabilizoval pod 42k, ale strach na trzích zůstává

4.3
(7)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin se dostal velmi blízko 40 000 dolarům a investoři se domnívají, že výprodej by mohl v následujících dnech pokračovat. Navzdory dlouhodobému býčímu postoji k Bitcoinu se zdá, že krátkodobý výhled ovládají medvědi.

Bitcoin se přiblížil ke 40 000 USD

Podle údajů od CoinGecko se Bitcoin stabilizoval pod úrovní 42 000 USD. Během prvního týdne roku 2022 ztratil Bitcoin již 12,6 % své hodnoty a cena by mohla v následujících dnech a týdnech dále klesat. Vidíme však, že BTC zatím našel podporu mezi 40 500 a 41 500 dolary.

Index strachu a chamtivosti ale ukazuje, že na trzích stále panuje extrémní strach s 23 body. To je jedno z nejnižších skóre za poslední týdny. Minulý měsíc tento index vykazoval také extrémní strach s 24 body. Přitom minulý týden vykazoval index pouze strach s 29 body. Dne 8. ledna však index dosáhl minima za posledních několik let, když propadl na 10 bodů.

Dostal se BTC do akumulační fáze?

Otázkou je, zda bude Bitcoin v roce 2022 dále růst, nebo zda se bude obchodovat poblíž současných úrovní (období akumulace). Akumulační fáze by mohla vypadat dost podobně jako v roce 2018, kdy se Bitcoin během několika měsíců obchodoval blízko 6 500 USD.

Jasným rozdílem je, že v současnosti se Bitcoin obchoduje na mnohem vyšších úrovních než v minulosti a společnosti mají o toto digitální aktivum velký zájem. Kromě toho se oproti roku 2018 snížila i míra inflace Bitcoinu, tudíž i to je pozitivní věc, kterou je třeba brát v úvahu v nadcházejících letech.

Brock Pierce: I přes propad by mohl Bitcoin dosáhnout 200 000 USD

Navzdory současnému strachu na trhu s kryptoměnami existují investoři a uznávaní analytici, kteří se domnívají, že Bitcoin by mohl zažít další vzestup na dosud nevídanou cenovou úroveň. Brock Pierce, předseda Bitcoin Foundation, během rozhovoru pro Fox Business uvedl, že by se Bitcoin mohl v roce 2022 posunout směrem k 200 000 USD. To by představovalo téměř pětinásobný nárůst ceny oproti současným cenovým úrovním.

PlanB: Bitcoin se dostane ke 100 000 USD

PlanB, analytik známý vytvořením extrémně přesného modelu, který předpovídá cenu Bitcoinu, se domnívá, že by se virtuální měna mohla v blízké budoucnosti pohybovat směrem ke 100 000 USD.

Závěr

Proto by navzdory nedávnému strachu na trhu mohlo být možné, že Bitcoin bude mít v roce 2022 pozitivní rok. Nicméně to zjistíme až v následujících měsících.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img