Bitcoin se připravuje na možný průlom: Technické indikátory naznačují růst

3.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin se může brzy dočkat výrazného cenového průlomu. Technické formace a makroekonomické zprávy mohou výrazně ovlivnit jeho další vývoj.

Bitcoin na dobré cestě

Na čtyřhodinovém grafu Bitcoinu se objevila formace inverzní hlavy a ramen, často používaná k předpovědi obratu klesajícího trendu. Pokud se Bitcoin prolomí nad trendovou linií, cena by mohla výrazně vzrůst. Tento vývoj naznačil kryptoměnový investor Quinten Francois, který zdůraznil potenciál této formace pro růst ceny.

Bitcoin také téměř obnovil klíčové technické indikátory, včetně MACD, který měří změny v síle a směru aktiva. Anonymní kryptoměnový analytik Jelle poznamenal, že Bitcoin dosáhl 100denního EMA s býčím křížením MACD pod nulovou linií, což může signalizovat další růstový impuls.

Na denním grafu se relativní síla indexu (RSI) Bitcoinu zvýšila z 33 na 49 od 1. května. Ukazatel naznačuje, že cena BTC je nyní na spravedlivé hodnotě. RSI měří, zda je aktivum přeprodáno nebo překoupeno na základě nedávných cenových změn. Nárůst může být dalším potvrzením očekávaného cenového průlomu. Anonymní krypto obchodník Mags sdílel své predikce založené na klíčových technických ukazatelích, které rovněž naznačují možný růst.

Navzdory pozitivním technickým signálům je sentiment kolem Bitcoinu stále nejistý. Makroekonomické události tohoto týdne, jako je zveřejnění indexu spotřebitelských cen (CPI) 14. května, mohou výrazně ovlivnit krátkodobou cenovou trajektorii.

Matt Bell, CEO společnosti Turbofish, upozorňuje, že ačkoli čtyřhodinový graf naznačuje potenciální obrat trendu, cenová akce největší kryptoměny světa je stále omezena v úzkém obchodním pásmu. Makroekonomické faktory, včetně dat z USA a vyjádření předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella, mohou vnést novou volatilitu do kryptoměnového trhu.

Podle populárního krypto analytika Rekta Capitala návrat Bitcoinu na 56 000 dolarů pravděpodobně označil lokální cenové dno. Pokud by 56 000 dolarů nebylo dnem, současný pokles by se rovnal nejdelšímu retracementu v tomto cyklu, trvajícímu 63 dní. Historie však naznačuje, že současný pokles skončil na 56 000 dolarech a trval 47 dní.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 212 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img