Bitcoin se pokouší o pátý odraz od supportu, cíl je prozatím 74 000 dolarů. Očekávejte ve středu volatilitu

3.8
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin se pokouší o minimálně pátý odraz od důležitého supportu, který se nachází kolem 60 000 dolarů. O řečené úrovni se referuje velmi často, protože jenom za předešlých mnoho týdnů jsme viděli dostatek pokusů o odraz. Přesto je pokaždé výsledek stejný, cena bitcoinu se vrací zpátky.

Proto jsem v posledním videu vtipkoval, že je trh jako na houpačce. Opakovaně se cena odráží a poté dochází zase k rychlému stažení. Nic pěkného z mnoha důvodů. Těžko se něco takového analyzuje. Podle mě je to spíše medvědí a proto si myslím, že v dohledné době otestujeme 52 000 dolarů. Navíc zájem ze strany spekulantů a investorů opadává. Jak se říká, „prices makes opinions“. Bez bohatého price action není valná pozornost.

Proč si myslím, že cena bude nakonec klesat? Vysvětlíme si níže.

Má video analýza na bitcoin, zlato a akcie

Vyšší úrokové sazby reálnou ekonomiku nestimulují

Ještě než se vrhneme na cenový graf bitcoinu, prvně bych chtěl rozbít jeden takový mýtus, který vždy začne kolovat na vrcholu ekonomického cyklu. Není to nic extra rozšířeného, ale občas lze zahlédnout názor, že vyšší úrokové sazby jsou pro reálnou ekonomiku vlastně stimulativní.

Logika spočívá v tom, že střadatelé získávají relativně slušný úrok ze svých depozit. To platí jednak pro domácnosti a jednak pro firmy. Když mají i fix na svých úvěrech za staré, mnohem nižší, úrokové míry, vlastně na tom vydělávají. Respektive dokud nemusí refinancovat za aktuální sazby. Jsou tedy bohatší, mohou více spotřebovávat a investovat. Má to ovšem háček, nedává to příliš smysl.

Z teoretického hlediska, když člověk tvoří úspory, snižuje automaticky spotřebu. Nelze dělat obojí. Je to jako sedět na dvou židlích současně. Abychom si to proto ujasnili, vysoké úrokové sazby jsou vždy restriktivní. Přestože to nejde na první pohled vidět, neznamená to ještě, že ekonomika není tlumena.

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Bitcoin se po páté odráží od supportu kolem 60 000 dolarů

Jak jsem psal v úvodu, cena bitcoinu se hned v pondělí ráno začala odrážet od supportu, který je kolem 60 000 dolarů. Na týdenním grafu to není tolik vidět, ale těch odrazů od zmíněné podpory proběhlo v posledních měsících bez přehánění nespočet. Vždy to ovšem skončilo stejně, cena se vrátila zpátky. Jednou i došlo ke krátkému průlomu.

Dokud se cena bitcoinu drží uvnitř stranového boxu, dá se konstatovat, že je trh býčí. Pořád totiž platí růstová tendence, která je však slabší. My víme, že je kolem té hladiny dost kupců, kteří jsou ochotni cenové poklesy vykupovat. Nicméně zároveň víme, že v trhu nejsou příliš aktivní reakční nakupující, bez kterých jednotlivé odrazy rychle ztratí sílu.

Je ovšem pravda, že longaři zas tolik neriskují. Jelikož stačí dát stop loss pod support a čekat. Když to nevyjde, ztráta je relativně malá. Pokud dojde k odrazu, tak s využitím posunutého stop lossu už nic neztratí.

Jak to tedy nyní vidím? Myslím si, že cena bitcoinu se po krátkém růstu zase stáhne a uvidíme průlom 60 000 dolarů. Tentokrát ale cena bude pokračovat v poklesu k 52 000 dolarů. Jak vyplývá z grafu, je zde high volume node na volume profile. Odraz je zde proto vskutku pravděpodobný. Nikoliv jistý.

Proč si myslím, že cena bude spíše klesat? Technika trhu krátkodobě potvrzuje pokles. Máme soustavně nižší minima a nižší vrcholy. Není to žádná raketová věda.

Závěrem: Býci to nemají jednoduché

Price action od počátku jara nevnímám příznivě, protože bitcoin není schopen se kamkoliv posunout. Stranové konsolidace jsou samozřejmě normální, naprosto zdravé. Když však trvá několik měsíců, už je to takové trápení. Obzvlášť v situacích, kdy se trh chová jako P&D schéma.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img