Bitcoin prodělal největší drop ceny v historii – o více než 9 000 USD za pár hodin

4.6
(16)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Po dosažení historického maxima během víkendu se cena Bitcoinu prudce propadla, zatím nejvíce v historii, o více než 9 000 USD během několika hodin. Jaké jsou důvody tohoto poklesu? 

Tip: Pokles ceny z technického hlediska jsme podrobně rozebrali v naší TA

Propad k 32 000 USD

Za posledních 24 hodin cena Bitcoinu poklesla o 9 000 USD a dosáhla minima 32 000 USD. V jednom momentu dokonce cena klesla o 3 000 USD za dobu kratší než dvě hodiny. Tato extrémní volatilita povzbudila mnoho obchodníků s futures a na dlouhých pozicích zlikvidovala 1,1 miliardy USD. A ve skutečném dolarovém vyjádření představují dnešní ztráty největší propad ceny Bitcoinu vůbec.

Co způsobilo tento náhlý pokles? A co se stane dál?

Cenové korekce

Cenové korekce byly v minulosti jednoduše nedílnou součástí vývoje na kryptotrzích a dnešní cenová akce se nijak neliší.

“Tento pokles cen BTC by se nikomu, kdo sleduje kryptovesmír od boomu v roce 2017, neměl zdát neobvyklý,” řekl Decryptovi Dmitrii Ushakov, hlavní obchodní ředitel společnosti BitRiver.

Během vánočního bull runu v roce 2017 dosáhl Bitcoin tehdejšího historického maxima. Na cestě jsme viděli poklesy podobné tomu, co se stalo dnes. Například mezi 9. listopadem 2017 a 13. listopadem 2017 klesla cena bitcoinu o 20 % mezi 7 459 a 5 950 USD.

Malí investoři prodávající své bitcoiny

Navzdory tomu, že mnozí v krypto průmyslu mluvili o zachování klidu, klesající cena Bitcoinu vedla k tomu, že malí držitelé začali v panice prodávat své bitcoiny.

To lze částečně vysvětlit tím, že drobní držitelé hledají krátkodobý zisk nebo snižují své ztráty dříve, než budou svědky toho, že by mohlo dojít k ještě většímu propadu trhu.

“Výběry zisku, jakmile Bitcoin dosáhl na 40 000 USD, spustilo paniku u retailových investorů, kteří jsou pochopitelně náchylnější k panice (a vzrušení) a uchýlí se k rychlejšímu prodeji,” řekl společnosti Decrypt Antoni Trenchev, spoluzakladatel a řídící partner společnosti Nexo.

Kain Warick, zakladatel protokolu o likviditě derivátů Synthetix, oslovil ty, kteří by možná chtěli prodat své bitcoiny ze strachu z většího poklesu cen v blízké budoucnosti.

Tweetoval: „Klíčovým faktem je, že pokud jste novým účastníkem trhu nebo jste zde už nějakou dobu, nenechte se vystrašit svíčkou -10 % denně,“ a dodal: „Všichni si v sobě nesou trochu PTSD od kapitulace trhů koncem roku 2018, ale je důležité nereagovat přehnaně na vnitrodenní pohyby nebo dokonce pohyby během jednoho týdne.“

Velcí investoři zůstávají klidní

Tato cenová korekce mohla znepokojit menší investory, ale u těch, kteří drží větší množství bitcoinů, je méně pravděpodobné, že prodají své podíly. Elias Simos u Bison Trails tweetoval: „Zatímco jste prodávali, velryby vesele skupovaly vaše bitcoiny.“

Závěr

Během panických prodejů na kryptotrzích je zvlášť pro nováčky těžké zachovat chladnou hlavu. Je proto velmi důležité mít nastavenou nějakou investiční strategii a nesnažit se tzv. chytat cenu. A mít na paměti zlaté pravidlo, nikdy neinvestovat více, než o kolik si můžete dovolit přijít.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

54 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře