Výzkum: Bitcoin nejoblíbenější kryptoměnou pro platby

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Finanční platforma 2gether nedávno zveřejnila zprávu o kryptoměnovém chování uživatelů na platformě, včetně analýzy největší kryptoměny světa. Zpráva analyzovala údaje od dubna do prosince 2019 více než 10 000 uživatelů z 19 zemí po celém světě.

Bitcoin jako oblíbená kryptoměna na 2gether

Z analýzy vyšlo najevo, že 31% kryptouživatelů platformy je ve věku 36 až 45 let. Druhé největší zastoupení ve věku 26 až 35 zaujalo 25%. Z celého segmentu je na platformě pouze 23% žen. 16% kryptouživatelů 2gether pracuje jako právník, účetní nebo ekonom.

Překvapením bylo zjištění, že 11,2% uživatelů platformy jsou studenti a pouze 8% uživatelů počítačoví technici. Zjištění tak naznačuje, že lidé s vyšším vzděláním mohou s větší pravděpodobností investovat do Bitcoinu a ostatních kryptoměn, což vede ke korelaci mezi vzděláním a kryptoměnami. Poslední příčku zaujali učitelé s 3,19%.

„Nejběžnější profese vyžadují vyšší akademickou úroveň s důrazem na právníky, ekonomy a účetní, následované studenty.“

Podle dalších údajů uživatelé utratili v průměru 112,56 EUR měsíčně, kde nejpoužívanější kryptoměnou pro platby byl Bitcoin, následovaný Ethereem. Ethereum má ale vyšší využití plateb než BTC, když se porovná objem plateb s kapitalizací obou kryptoměn.

Zpráva ke konci uvádí, že nejčastější způsob platby kryptoměnami, 32,71%, je v restauracích a hotelech. Na opačné straně spektra jsou pak výdaje za domácnost a vybavení, které se dostaly jen na necelá 3%.

Závěr

2gether ve své zprávě jasně ukázala, že Bitcoin je dominantní kryptoměna na kryptoměnové platformě. Zajímavým zjištěním je, že uživatelé rádi platí svými kryptoměnami za jídlo v restauracích a za ubytování v hotelech. Na prvním místě však nadále zůstává nákup elektroniky a domácích spotřebičů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře