Bitcoin na vzestupu: Předpovědi dosažení 74 000 dolarů vzbuzují naději

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zvýšený zájem o opce a rostoucí institucionální investice by mohly vést k výraznému růstu ceny Bitcoinu, naznačuje nejnovější analýza od QCP Capital.

Bitcoin na opětovné cestě k 74 000 dolarů

Růst ceny bitcoinu by mohl v následujících měsících dosáhnout až 74 000 dolarů, tvrdí analytici z QCP Capital. Optimistický výhled podporuje středeční cenový nárůst bitcoinu, který se odehrál po zveřejnění dubnových údajů o indexu spotřebitelských cen (CPI). Údaje ukázaly mírné snížení inflace, což vedlo k růstu ceny kryptoměny nad 66 000 dolarů.

Dubnová data CPI spustila výrazný růst cen rizikových aktiv, vracejíc Bitcoin nad úroveň 66 000 dolarů. „Očekáváme býčí trend, který by mohl cenu vrátit na rekordní hodnoty kolem 74 000 dolarů,” komentoval situaci analytik z QCP Capital. Firma také zaznamenala zvýšený zájem o nákupy bitcoinu, kdy investoři získali 100-120 tisíc BTC opcí pro prosinec 2024. Institucionální adopce také roste, s hlavními správci aktiv, jako jsou Millenium a Schonfeld, kteří investují značné procento svých aktiv do bitcoinových ETF.

Další pozitivní faktory zahrnují státní a institucionální přijetí největší kryptoměny světa, tlumení inflačních tlaků a očekávání blížících se amerických voleb. Tyto podmínky mohou dále podpořit býčí trend na trhu s bitcoinem. QCP Capital navíc doporučuje obchodní strategie, jako je Bullish ERKO Seagull, které umožňují obchodníkům těžit z potenciálního růstu ceny při minimalizaci rizik.

Bitcoin zaznamenal prudký vzestup po zveřejnění dubnového CPI, přičemž jeho cena vystřelila o více než 7 % a dosáhla 66 567 dolarů. Toto byl jeho nejlepší výkon od 25. března. Bitcoin také překonal svůj 50denní klouzavý průměr, což vedlo k týdennímu zisku 7 %, jeho nejvýraznějšímu nárůstu od konce března.

Vývoji ceny bitcoinu a dalších kryptoměn se na středečním streamu věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Na záznam se můžete podívat níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 389 USD dle KMC.

Závěr

Co si o současném cenovém vývoji myslíte vy? Jaké jsou vaše predikce pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se pro více informací přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img